Rolovací displej od LG
Rolovací displej od LG

LG prinesie na trh svoj slávny rolovací televízor s OLED technológiou. Futuristická novinka Signature OLED TV R do moderných obývačiek by mala byť k dispozícii od marca. Cenovku však zatiaľ nepoznáme. Vieme iba to, že bude astronomická. Nie je sa ale ani čomu čudovať, pôjde o unikátny produkt.

Unikátny v tom, že s ním bude možné zaobchádzať ako s kusom papiera. Finálna podoba televízora je ale fixovaná k pevnej konštrukcii základnej stanice, z ktorej sa vysúva aj zasúva. 65-palcový panel je teda vidieť len vtedy, keď niečo pozeráme. Ak ho v danej chvíli nepoužívame, tak sa zroluje, aby šetril priestor a zbytočne nezavadzal.

LG Signature OLED TV R dostal 100 W reproduktor s Dolby Atmos, takže audio nadchne i náročnejšieho používateľa. Niečo podobné bolo však možné aj očakávať, keďže máme česť s prvotriednym 4K obrazom.

Kvalita vraj neklesne

Ako píše The Verge, spoločnosť LG ubezpečuje každého jedného potenciálneho záujemcu, že nadštandardné flexibilné kapacity displeja neznižujú zobrazovacie kvality, na aké sme zvyknutí pri jej produktoch. Súčasťou toho celého bude aj druhá generácia špičkových čipov Alpha 9, ktorá tiež priloží ruku k dielu.

Viac detailov vám poskytne video nižšie.