TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Tvorcovia Fortnite tento rok spustia vlastný obchod s hrami pre Android
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Tvorcovia Fortnite tento rok spustia vlastný obchod s hrami pre Android

Marek Urban
3. januára 2019
fortnite pre android
Zdieľať

Populárnu hru Fortnite má na svedomí spoločnosť Epic Games, ktorej priniesla náležitý úspech. V číslach titul Fortnite vygeneroval miliardové výnosy a zaznamenal 200 miliónov registrovaných užívateľov.

Počet aktívnych hráčov sa pritom na dennej báze pohybuje okolo čísla 30 miliónov. Ako možno viete, Fortnite nenájdete v obchode Google Play. Epic Games razí vlastnú cestu distribúcie prostredníctvom svojich webových stránok. A ide ešte ďalej.

Tento rok plánuje spustiť vlastný obchod s hrami pre platformu Android. Obchod s digitálnym obsahom už vlastne od začiatku tohto mesiaca existuje, no pokrýva platformy Windows PC a Mac.

Riaditeľ spoločnosti Epic Games Tim Sweeney už skôr vyjadril nespokojnosť s tým, že spoločnosti Apple a Google si berú 30-percentný podiel z príjmov, ktoré vygenerovali tituly v ich obchodoch s aplikáciami a hrami.

Epic Games ale vrámci svojho obchodu s aplikáciami a hrami ponechá vývojárom takmer 90 percent z výnosov. Práve to má autorov digitálnych diel motivovať k tomu, aby svoje hry umiestnili do obchodu Epic Games.

fortnite
Fortnite pre Android (Foto: Lukáš Zachar)

Tvorcovia by takýmto spôsobom radi distribuovali hry aj pre platformu iOS, kde však nepochodia. Prísne podmienky spoločnosti Apple neumožňujú inštaláciu obsahu z iných zdrojov ako je Apple App Store. Uzavretosť operačného systému iOS je pre Apple kľúčová a len ťažko sa dá predstaviť, že od nej kvôli alternatívnemu obchodu s hrami upustí.

Analytici už ale špekulujú, že by firmy Apple a Google mohli v reakcii na kroky Epic Games znížiť svoju maržu z predaja aplikácií a hier. Napríklad na 14 percent, čím by sa priblížili 12-percentnému podielu, ktorý si z výnosov vo svojom obchode nárokuje Epic Games. Stratégia technologických gigantov bude istotne závisieť aj od úspechov obchodu Epic Games.

Aj keď je Fortnite nesmierne silným titulom, Epic Games bude potrebovať oveľa väčší počet atraktívnych hier, ktoré by prilákali užívateľov. Google pri operačnom systéme Android povoľuje inštaláciu obsahu z neznámych zdrojov od nepamäti a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by chcel niečo v tomto smere meniť.

Otvorenosť operačného systému Android prináša veľa výhod, no tiež existujú riziká, ktoré sú často spájané s bezpečnosťou.

Epic Games Store môžete navštíviť na tejto adrese. Obsah pre platformu Android v obchode pribudne v priebehu tohto roka.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Nekomentované Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

tankovanie, benzín, nafta, ceny benzínu a nafty
Tu radšej netankujte. Inšpekcia odhalila nekvalitný benzín aj naftu, tieto čerpacie stanice dostali pokuty
26. augusta 2026
vodomer
Začal platiť nový spôsob účtovania vody. Rodiny zaplatia aj o 144 eur viac
26. augusta 2026
Tankovanie
Vošli na čerpaciu stanicu a nič nenatankovali. O dva týždne prišla pokuta na 372 eur
26. augusta 2026
Peniaze, bankovky, euro
Predávate cez Vinted, Bazoš alebo Instagram? Finančná správa vie zistiť, koľko ste zarobili
27. augusta 2026

Najnovšie články

  • Obchody potvrdili otváracie hodiny na 29. augusta a 1. septembra
  • Chystajú nový zákaz. Chodcom, ktorí pozerajú do mobilu, naparia 70 € pokutu
  • Štát bude predávať domy. Ceny štartujú na 14 000 €
  • Čoskoro budete zarábať najmenej 1 000 €, odkazuje štát
  • Štát od januára zdvihne platy. Niektorí namiesto 1 000 € zarobia rovno 2 000 €

Bude sa vám páčiť

Apple, EÚ

EÚ si vydupala svoje. Apple sa musí od základov zmeniť, všimnú si to aj Slováci

19. augusta 2026
MacBook Neo

MacBook Neo, ale s Windowsom, väčšou RAM a dlhšou výdržou. Apple získal silného konkurenta (+ porovnanie)

17. augusta 2026
iPhone, cena, iPhone 18 Pro

Koľko bude stáť iPhone 18 Pro?

7. augusta 2026
Windows 11

Windows pobeží lepšie aj na slabších PC. Microsoft uznal, že nie je iná cesta

6. augusta 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.