Auto z dielne Ford

Ford otáča kurz: Všetky svoje európske autá premení na elektrické

Ford tak obohatí svoju súčasnú ponuku o alternatívu, ktorú začína vyžadovať čoraz viac zákazníkov. Spaľovacie motory nahradí elektromotormi.

Ostrieľaný výrobca automobilov oznámil, že sa dočkáme elektrických verzií všetkých jeho európskych modelov. Ford tak obohatí svoju súčasnú ponuku o alternatívu, ktorú začína vyžadovať čoraz viac zákazníkov. So spaľovacími motormi sa tak pomaličky lúči ďalšia renomovaná značka.

Tieto ambiciózne plány nám prezradil sám Steven Armstrong, viceprezident pre Európu, Stredný Východ a Afriku. Rovnako vieme i to, že na území starého kontinentu ukončujú produkciu vybraných kúskov. Niečo podobné pritom ešte dávnejšie nastalo aj v USA, informuje Electrek.

“Robíme strategické kroky, aby sme v Európe pretransformovali biznis spoločnosti Ford. Investujeme do vozidiel, služieb, segmentov a trhov, ktoré podporujú dlhodobo udržateľný a profitujúci biznis, čím vytvárame hodnotu pre všetky zainteresované strany a našim zákazníkom poskytuje emotívne vozidlá.”

Zatiaľ ale nepoznáme žiadne bližšie detaily, a to vrátane roka, dokedy to chcú stihnúť zrealizovať. Automobilky zväčša oznámia aj termín, no v tomto prípade sa tak nestalo. Zrejme s tým teda už začali.

TIP REDAKCIE
Omikron sa rozšíril už do 40 krajín sveta, WHO vyzýva k pripravenosti a opatrnosti

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať