Batéria v Austrálii

Batérie pre náročných: Tesla predstaví nový energetický systém Megapack

Tesla by nám mala odhaliť svoj nový počin, ktorý zrejme nahradí súčasný Powerpack. Potenciálny nástupca ponesie názov Megapack.

Tesla by nám mala už čoskoro oficiálne odhaliť svoj nový počin, ktorý zrejme nahradí súčasný Powerpack. Potenciálny nástupca ponesie názov Megapack a pôjde o modernejší typ modulárnych statických batérií pre náročnejších zákazníkov, ktoré možno v prípade potreby vzájomne kombinovať.

Jedna časť skladačky vraj pripomína kontajner. Electrek píše, že jeho dĺžka dosahuje niečo cez 7 metrov a šírka 1,6 metra.

K informáciám sa dostali prostredníctvom sprístupnených dokumentov od momentálne prebiehajúceho projektu v Kalifornii, kde Elon Musk potichu buduje obrovský energetický systém na uskladňovanie elektrickej energie. Reč je o celkovej kapacite dychberúcich 1 200 MWh.

Gigantický statický akumulátor bude pozostávať z až 449 Megapackov, z čoho vyplýva, že každý jeden ponúka približne 2 700 kWh kapacitu. A to je približne 12x viac ako v prípade jedného Powerpacku 2, ktorý má ale na druhú stranu podstatne kompaktnejšie rozmery.

TIP REDAKCIE
Zákaz akéhokoľvek používania smartfónu v aute: Zákon prešiel aj s veľkými pokutami

Prevádzku plánujú spustiť koncom roka 2020, takže im na dokončenie projektu zostávajú ešte dva roky. Dovtedy by sme sa mali dočkať aj oficiálneho predstavenia nového produktu, no nič bližšie v tejto chvíli nevieme.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať