Najnovšia správa rešpektovanej analytickej spoločnosti Strategy Analytics hovorí, že predaj inteligentných mobilných telefónov medziročne poklesol. Správa porovnáva tretí štvrťrok 2018 s rovnakým obdobím minulého roka.

Oproti vlaňajšku výrobcovia dodali svojim zákazníkom o asi 8 percent menej inteligentných mobilných telefónov. V období od júla do septembra 2018 sa predalo spolu 360 miliónov kusov smartfónov.

Možno zaujímavejší je pohľad na TOP 5 najväčších celosvetových výrobcov smartfónov. Korunu má tradične nasadenú kórejský Samsung. V Q3 2018 dodal bezkonkurenčných 72,3 miliónov kusov mobilných telefónov.

V kontraste s rovnakým obdobím minulého roka si ale pohoršil, a to dosť výrazne. Objem dodávok poklesol o 13,3 percenta. Huawei sa aj v Q3 drží pred Apple a stále mu patrí druhé čestné miesto najväčšieho výrobcu v triede.

smartfony
Strategy Aanalytics

Huawei dodal 51,8 miliónov mobilných zariadení a zaznamenal skokový nárast dodávok o masívnych 32,5 percenta. Výraznejšie si polepšilo aj Xiaomi, ktoré medziročne rástlo v objeme dodávok tempom 19,1 percenta. Všetky čísla vidíte v prehľadnej tabuľke vyššie.

huawei
International Data Corporation

Veľmi podobné údaje verejnosti ponúka aj International Data Corporation (IDC) – druhá renomovaná analytická spoločnosť. Pokles predaja je podľa nej optimistickejší, dosahuje -6 percent.

Rozdiely medzi výsledkami sú pri jednotlivých výrobcoch minimálne. Pre porovnanie prikladáme aj tabuľku od IDC.