FOTO: The Opera blog

Opera v42 pre Android prichádza hneď s niekoľkými skvelými vylepšeniami, vďaka ktorým bude mobilná verzia populárneho prehliadača opäť o niečo šikovnejšia.

Obohatený blokovač reklám

V novej verzii môžeš nájsť opäť o niečo šikovnejší blokovač reklám, ktorý sa po novom dokáže vysporiadať už aj s dialógovými oknami cookies. Podľa správy na oficiálnom blogu Opery sa dá v prehliadači nastaviť, aby blokovač tieto dialógové okná buď automaticky zatváral (odmietal) alebo akceptoval.

Nové možnosti spustenia

Obohatenie schopností blokovača reklám však nie je jedinou novinkou, ktorá k nám prichádza spolu s verziou v42. Prehliadač totiž teraz disponuje aj novými možnosťami spustenia, v ktorých si môžeš vybrať, či sa po spustení otvoria naposledy otvorené karty alebo nová karta.

Ďalšou skvelou správou je aj to, že Opera ti konečne poskytuje možnosť umiestniť si rôzne užitočné odkazy ako napríklad „Nová karta“ či „Vyhľadať“ priamo na obrazovku vo forme vlastnej ikony.

FOTO (GIF): Android Police

Okrem týchto skvelých väčších vylepšení sa však aplikácia dočkala aj tých menších a takmer nepovšimnuteľných. Aby sme si tu uviedli niekoľko príkladov, verzia aplikácie v42 ti okrem iného prináša aj prispôsobiteľnejšie nastavenia veľkosti písma, možnosť zväčšiť (priblížiť) všetky webové stránky či vynovený proces ukladania informácií o použitých platobných kartách.

TIP REDAKCIE
Na čo sa zamerať pri výbere Android telefónu do 280 EUR?

Pokiaľ sa ti nová aktualizácia ešte nestiahla, nezúfaj. Verzia v42 prichádza postupne do všetkých zariadení, takže čoskoro určite dorazí aj k tebe.