Koncept bicykla od Tesly
Koncept bicykla od Tesly (via electrek.co)

Americká spoločnosť Tesla by mohla už v neďalekej budúcnosti predstaviť úplne nový typ produktu na elektrickú energiu. Namiesto štyroch kolies dostane iba dve, pretože nepôjde o auto, ale moderne prevedený bicykel.

Vyplýva to z čerstvých slov Elona Muska, ktorý stojí na jej čele. Tie zazneli na konci len nedávno zverejneného rozhovoru s redaktorom zo servera Recode, kde rozoberali viacero celkom zaujímavých tém.

Myslím si, že by sme mali spraviť elektrický bicykel,“ prezradil nadšený Elon po položení príslušnej otázky. Ako informuje Electrek, vizionár popri tom zároveň i vyvrátil špekulácie, že pracujú na elektrickom skútri. Nič také vraj nikdy neplánovali a tak skoro ani nebudú.

Zatiaľ nie je ale nič potvrdené, čo znamená, že aj keď vizionár možno pripustil vývoj bicykla na elektrickú energiu, treba to stále brať s určitou rezervou.

Treba ale na druhú stranu uznať, že keby dostal minimalistický dizajn, náklad moderných technologických vymožeností vrátane dotykového displeja či skvelého dojazdu, Tesla môže mať vo svojom neustále rastúcom portfóliu ďalší veľmi ambiciózny kúsok s ružovou budúcnosťou. Dopyt po obdobných produktoch na dvoch kolesách rastie podobne ako segment elektromobilov každým jedným dňom.