samsung galaxy a6s

Samsung Galaxy A6s je prvým smartfónom, ktorý nevyrába Samsung

Možno to znie divne, no je tomu skutočne tak. Samsung uviedol špeciálne pre čínsky trh model Samsung Galaxy A6s, ktorý zapadá niekde do širokej (nižšej) strednej triedy. 

Možno to znie divne, no je to skutočne tak. Samsung uviedol špeciálne pre čínsky trh model Samsung Galaxy A6s, ktorý zapadá niekde do širokej (nižšej) strednej triedy. 

Samsung Galaxy A6s má vcelku zaujímavý pomer medzi výbavou a cenou, čím chce Samsung na čínskom trhu zrejme konkurovať domácim a tradične lacnejším značkám. Samsung Galaxy A6s je ale prvým zariadením výrobcu, ktoré je označené ako Original Device Manufacturer.

To znamená, že v Samsungu navrhli dizajn, hardvérovú výbavu, softvér a celú požiadavku zadali externej spoločnosti, ktorá produkt vyrobí. Podľa dostupných informácií by mala byť danou externou spoločnosťou čínska firma Wintech, ktorá vyrába smartfóny pre nielen v Číne populárne Xiaomi.

galaxy A6s
Samsung Galaxy A6s

Samsung Galaxy A6s sa bude v Číne predávať za asi 220 EUR. Za tieto peniaze zákazníci dostanú Super AMOLED displej s FHD+ rozlíšením, teda nie lacnejší LCD panel, čipset Snapdragon 660 alebo 3300 mAh batériu.

Pri danej cene je v poriadku aj 6 GB operačná pamäť alebo 64 GB úložisko. Duálny fotoaparát združuje 12 Mpx a 2 Mpx obrazové snímače a 12 Mpx jednotka sa nachádza aj na prednej strane. Poteší OS Android 8.1 Oreo, NFC alebo rôznofarebný gradient – v súčasnosti čoraz častejšie využívaná povrchová úprava.

TIP REDAKCIE
8K je tu: Samsung na Slovensko prináša špičkové QLED televízory!

Či sa Samsung Galaxy A6s dostaví aj na iné trh okrem Číny, je vo hviezdach. Podľa analytikov má Samsung na čínskom trhu v segmente inteligentných mobilných telefónov iba 0,8-percentný podiel (Q2), ktorý môže cenovo dostupná novinka vylepšiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať