OnePlus: O snímači v displeji sme začali rozmýšľať už pri OnePlus 5T

Ak o tom už nevieš, prichádzajúci OnePlus 6T už na svojom tele nebude mať žiadny snímač odtlačkov prstov, teda aspoň nebude na prvý pohľad viditeľný.

Ak o tom už nevieš, prichádzajúci OnePlus 6T už na svojom tele nebude mať žiadny snímač odtlačkov prstov, teda aspoň nebude na prvý pohľad viditeľný. Výrobca sa ho totiž rozhodol šikovne uložiť priamo na displej telefónu, čo sa mnohým ľuďom páči, no mnohí sú taktiež ohľadom tejto novinky skeptickí.

OnePlus sa teda rozhodol uviesť všetko na pravú mieru a o svojom novom systéme odomykania čo-to prezradil.

Podľa slov spoločnosti sa začali prvé náznaky prítomnosti snímača odtlačkov prstov na displeji objavovať už v starších modeloch 5T, no tie nemali dostatočné kapacity na to, aby takýto systém zvládli v “plnej verzii”.

6T na to má dostatočné proporcie

Práve preto sa výrobca rozhodol pri 6T použiť omnoho väčší modul, no okrem toho vylepšil aj softvérové procesy a celkovo optimalizoval systém, aby bola implementácia tohto unikátneho vylepšenia čo najhladšia.

Čo sa týka údajov zo snímača, tie budú uložené priamo na čip Snapdragon 845, údajne z bezpečnostných dôvodov.

OnePlus si dal a aj si dá záležať

OnePlus taktiež tvrdí, že dlho a tvrdo pracoval na tom, aby mal nový spôsob odomykania telefónu čo najmenej chýb a aby si naň ľudia navykli tak rýchlo, ako na už existujúce metódy. Taktiež však oznamuje, že je pravdepodobné, že OnePlus 6T bude v rozpoznávaní odtlačkov spočiatku trochu pomalší, no tím bude s istotou pracovať na tom, aby ich telefón dokázal časom rozpoznať rýchlejšie.

TIP REDAKCIE
Zmeškali ste zatmenie Mesiaca? Nevadí, celestiálny úkaz zachytil profesionálny fotograf

Výrobca sa však zatiaľ ešte nevyjadril k jednej, no podstatnej veci. Bude nový systém odomykania fungovať aj v aplikáciách ako je PayPal, internet banking a im podobné? Odpoveď na túto otázku sa zrejme dozvieme až z buď oficiálneho predstavenia alebo z následných recenzií.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať