Apple Watch

Apple opäť nezvládol zmenu času: Hodinky Apple Watch Series 4 sa dookola reštartujú

Najnovšie inteligentné hodinky od Apple trápia zvláštne problémy. Apple Watch Series 4 sa v Austrálii veľmi nedarí. Ich majiteľom sa totiž dookola reštartujú.

Najnovšie inteligentné hodinky od Apple trápia zvláštne problémy. Apple Watch Series 4 sa v Austrálii veľmi nedarí. Ich majiteľom sa totiž dookola reštartujú. Prečo len v Austrálii? Dobrá otázka, ktorá má jednoduchú odpoveď.

Austrália totiž včera prešla zmenou času (zo zimného na letný), s čím Apple opäť nepočítal. Hodinky sa po zapnutí okamžite reštartujú a takto ostávajú visieť v slučke. Na vine má byť nový ciferník známy ako Infograph Modular face, ktorý zobrazuje časovú os aktuálneho dňa. Keď mu však z dňa po posune času zmizla jedna hodina, nezvládol to a radšej zhodil celý systém.

Ako server 9to5Mac píše, keď ciferník zistí, že mu chýba jedna hodina, dookola sa reštartuje, keďže vždy po spustení opäť zistí, že chýbajúca hodina nepribudla. Niektorým ľuďom sa problém podarilo vyriešiť tak, že ciferník odstránili cez iPhone aplikáciu. Ak by to nespravili, hodinky by boli nepoužiteľné.

TIP REDAKCIE
Apple má o pár mesiacov predstaviť svoj prvý AR headset, na trh sa však dostane až neskôr

Problém sa má sám opraviť už dnes, keď v Austrálii odbije všetkých 24 hodín. Apple sa však k celej situácii nevyjadril, takže bude zaujímavé sledovať ako sa hodinky popasujú so zmenou času v Európe.

Total
44
Zdieľaní
Total
44
Zdieľať