4K HDR monitor

LG predstavilo nový 4K HDR monitor, ktorý je jedným z najlacnejších

Poriadny monitor so 4K rozlíšením a podporou pre HDR nie je ani zďaleka lacnou záležitosťou. Ceny kvalitných kúskov, určených najmä pre hráčov hier, s ľahkosťou prechádzajú cez pomyslenú 4-cifernú hranicu.

Poriadny monitor so 4K rozlíšením a podporou pre HDR nie je ani zďaleka lacnou záležitosťou. Ceny kvalitných kúskov, určených najmä pre hráčov hier, s ľahkosťou prechádzajú cez pomyselnú 4-cifernú hranicu.

LG najnovšie ukázalo, že to tak byť nemusí. Čerstvo predstavený monitor s modelovým označením 32UK550-Buhlopriečku 32 palcov, rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov, podporuje štandard HDR 10 a rozumie si s technológiou AMD FreeSync (do 60Hz). Čo sa týka farebného pokrytia, monitor obsadil 95 percent DCI-P3 RGB spektra.

Monitor LG 32UK550-B sa zatiaľ začína predávať iba v Japonsku, no je viac ako pravdepodobné, že v sa v priebehu času objaví aj na trhu v Európe alebo Severnej Amerike. Cena? Po prepočte necelých 500 amerických dolárov.

32UK550-B
LG

Prirodzene, vzhľadom na cenu tu isté kompromisy sú. LCD monitor nie je postavený na technológii IPS, ktorá je dnes silne rozšírená napríklad aj v segmente inteligentných mobilných telefónov. IPS nahrádza typ VA (Vertical Alignment), ktorý má horšie pozorovacie uhly, ale na druhú stranu obstojný kontrast.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET
32UK550-B
LG

Jas monitora končí na hranici 300 nitov, čím splnil minimálnu štandardizáciu pre technológiu HDR. Takýto jas by mal byť dostačujúci pre priemerné používanie. Na zadnej strane monitoru sa nachádza DisplayPort a dvojica HDMI portov.

Pokiaľ hľadáte niečo z presne opačného spektra, v máji sa začal predávať špičkový herný 4K HDR monitor Acer Predator X27. Toto „zviera“ sa u nás predáva za približne 2 500 EUR.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať