ASUS Rog Phone
ASUS Rog Phone

Spoločnosť Samsung chce dohnať konkurenciu, ktorá už stihla predstaviť svoj mobilný telefón pre náruživých hráčov. Veľa informácií momentálne nevieme, no všetko naznačuje tomu, že pôjde o špičkový hi-tech stroj, na akom si zgustnú tí najnáročnejší.

Vyplýva to z tvrdení relatívne dôveryhodného zdroja, pretože má za sebou už niekoľko neskôr overených únikov. Ide o profil MMDDJ_ zo sociálnej siete Twitter a jeho nový príspevok, kde celému svetu prezradil, že „Samsung pracuje na hernom smartfóne“.

Samozrejme, podobný krok sa aj dá vzhľadom k aktuálnej situácii v mobilnom priemysle očakávať. Konkurencia juhokórejského výrobcu svoje herné kúsky už veselo predáva a ľudia o ne prejavujú celkom slušný záujem. Stojí za tým najmä rozkvet battle royale titulov ako PUBG Mobile, ktoré sú dnes obrovským hitom.

Hardvérovú výbavu novinky z dielne spoločnosti Samsung zatiaľ absolútne nepoznáme. Ešte sme o nej totiž nepočuli. Je však možné očakávať pokročilý high-end čipset Snapdragon 845 s manuálne vyladeným výkonom, sofistikované vodné chladenie, ozrutnú uhlopriečku a aj vyššiu obnovovaciu frekvenciu obrazovky v štýle Razer Phone. Predstavenie by mohlo prebehnúť počas podujatia MWC 2019.