Revolučné puzdro?

Nemecký inžinier zhotovil ochranné puzdro pre mobilné telefóny, ktoré tak trošku vyčnieva z radu. Ak sa jeho nápad prebojuje až na pulty, bude oň bez akýchkoľvek pochýb doslova enormný záujem. Preto chce svoje duševné vlastníctvo chrániť patentom.

Novinka od Philipa Frenzela vyzerá na prvý pohľad tak isto ako dnes vyzerá drvivá väčšina puzdier na trhu. V čom je teda také špeciálne? Čaro sa skrýva vo vysúvacom mechanizme a v ôsmich malých nožičkách, pretože spolu dokážu eliminovať akúkoľvek šancu, že nám tvrdý pád na ešte tvrdšiu zem rozbije ochranné sklo zobrazovacieho panelu.

Ak prítomné senzory zistia, že smartfón padá, tak sa v tom momente z rohov puzdra od inžiniera z nemeckej Aalen Universty vysunú spomínané nožičky, aby mu poskytli dodatočnú ochranu pred potenciálnym fyzickým poškodením. Po páde ich potom už iba stačí manuálne zasunúť späť na svoje pôvodné miesto a od toho momentu je opäť všetko pripravené na ďalšie použitie.

Čoskoro realita

Zatiaľ však máme česť iba s nedokončeným prototypom, ktorý už ale na druhú stranu stihol získať významné ocenenie priamo od German Society for Mechatronics, informuje TechCrunch. Preto čaká toto ambiciózne puzdro crowdfunding kampaň na populárnom webe Kickstarter.

Keď tvorca vyzbiera dostatok finančných prostriedkov, dlho nepotrvá a budeme si ho môcť zaobstarať. Zatiaľ si môžete pozrieť, ako funguje priamo v teréne.