elWgAAAABJRU5ErkJggg==

Intel predstavil Core i7-8086K, ktorý bez pretaktovania dosiahne takt 5 GHz!

Štyridsať rokov po uvedení historického procesora 8086, ktorý odštartoval éru x86 architektúru sa Intel predstavil model, ktorým si ho chce pripomenúť.

Štyridsať rokov po uvedení historického procesora 8086, ktorý odštartoval éru x86 architektúru, sa Intel rozhodol predstaviť model, ktorým si ho chce pripomenúť. Špeciálna jubilejná verzia má označenie Core i7-8086K.

Procesor 8. generácie je aj bez pretaktovania schopný dosiahnuť maximálny takt 5 GHz, pričom v základe tiká na úrovni 4 GHz. Procesor bude oficiálne dostupný 8. júna, teda presne na 40. výročie uvedenia modelu 8086. Vzhľadom na to, že novinka má v názve „K“ má odomknutý násobič, vďaka čomu je možné ho pretaktovať na ešte vyššiu úroveň. Na to, ako ďaleko sa to fanúšikom podarí vytlačiť, sa už teraz tešíme.

Intel sa zároveň rozhodol, že spustí súťaž, do ktorej venuje presne 8 086 kusov novinky. Bohužiaľ, Slovensko nepatrí medzi krajiny, pre ktoré je súťaž určená. Zapojiť sa môžu obyvatelia USA, Kanady, Spojeného kráľovstva, Francúzska, Nemecka, Južnej Kórey, Taiwanu, Japonska a Číny.

Total
2
Zdieľaní