Huawei chce získať patent na skutočne bezrámčekový smartfón. Vyzerá fantasticky!

Huawei premýšľa nad zaujímavým dizajnom pre budúce smartfóny.

0
Foto: Letsgodigital

Na internet sa dostali informácie o novom patente od Huawei, ktorý opisuje polo-modulárny dizajn, ktorý by firme umožnil vyrobiť skutočne bezrámčekový smartfón, ktorý by bol aj naďalej odolný voči vode a prachu.

Prístup Huawei k celej problematike je veľmi zaujímavý. Jeho cieľom je pripraviť zariadenie, ktoré nebude trpieť obmedzeniami ako napríklad obmedzená ochrana voči vode či prachu. Displej zariadenia v patente obklopujú štyri kovové rámiky, ktoré sú k nemu prilepené. Výsledkom takéhoto dizajnu sú takmer nulové rámiky.

Foto> Letsgodigital

Spoločnosť tvrdí, že jej nový dizajn je plne odolný voči vode a prachu, na čo sme si pri drahších novinkách veľmi rýchlo zvykli.

Momentálne však nie je jasné či sa Huawei podobný dizajn skutočne rozhodne využiť aj v reálnom svete alebo či ide len o jeden z experimentov. Každopádne je pekné vidieť, že výrobcovia premýšľajú nad tým ako by mohli vyzerať smartfóny budúcnosti.

Čo na problematiku rámčekov hovoríš ty? Mali by výrobcovia pokračovať v ich zoštíhľovaní alebo by sa mali zamerať na vylepšenie iných aspektov smartfónov?