steam link

Valve uvoľní pre smartfóny dve nové aplikácie. Prvou bude Steam Link

Spoločnosť Valve prevádzkuje najväčší digitálny obchod s (nielen) hrami na svete a asi netreba pripomínať, že ide o Steam.

Spoločnosť Valve prevádzkuje najväčší digitálny obchod (nielen) s hrami na svete a asi netreba pripomínať, že ide o Steam. Táto spoločnosť čoskoro uvoľní dve nové aplikácie, Steam Link a Steam Video, ktoré nájdeme v obchodoch Google Play a Apple App Store.

Asi dôležitejšia je prvá menovaná aplikácia, teda Steam Link. Aplikácia Steam Link bude obsahovať podporu pre Steam Controller, ovládače MFI a ďalšie dôležité funkcie. Vďaka aplikácii budete mať prístup ku svojej knižnici hier priamo zo smartfónu, tabletu alebo televízora.

Môžete ich tak zdieľať na obrazovku svojho Android alebo iOS zariadenia a ovládať. Je tu však podmienka. Smartfóny, tablety a TV boxy musia byť pripojené k zdrojovému zariadeniu, PC alebo MAC, prostredníctvom 5 GHz WiFi alebo rovno ethernetovým káblom. Steam Link bude zo začiatku v beta verzii a uvoľnenie je naplánované na 21. mája.

TIP REDAKCIE
Veľké vylepšenie pre foťáky: Apple má pri iPhone 14 výrazne navýšiť počet megapixelov
steam link
FOTO: 9to5mac

Steam Video dorazí do obchodov s aplikáciami až cez leto. Pôjde o prostriedok pre streamovanie filmov a seriálov, ktoré na Steame nájdeme popri hrách tiež. Aplikácia ponúkne offline režim, čiže si obsah stiahnete do smartfónu alebo tabletu pomocou WiFi a následné sledovanie niekde mimo pokrytia nezlikviduje vaše mobilné dáta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať