PUBG trápia cheaty: Tvorcovia oznámili, že už bolo zatknutých 15 hackerov!

Jedna z najpopulárnejších battle royale hier má na krku zatknutie slušnej kôpky šikovných hráčov, ktorí sa snažili vďaka svojim nadštandardným počítačovým schopnostiam podvádzať.

Jedna z najpopulárnejších battle royale hier súčasnosti má na krku zatknutie slušnej kôpky šikovných vývojárov, ktorí sa snažili vďaka svojim nadštandardným počítačovým schopnostiam podvádzať. Hit PUBG zaplavili cheaty, a tak tvorcovia začínajú pristupovať už aj k takto tvrdým opatreniam.

Podľa dostupných informácií priamo od spoločnosti PUBG Corp. išlo o čínskych hackerov, ktorým teraz hrozí kombinovaná pokuta vo výške cez 5 miliónov amerických dolárov, píše Polygon.

Potvrdili sa tak špekulácie, že začal neľútostný hon na nepoctivých hráčov PlayerUnknown’s Battlegrounds, aby tým poctivým neklesala motivácia hrať.

“Dlhotrvajúce dohady, že hackerský / cheaterský softvér cucia informácie z osobných počítačov používateľov, boli potvrdené ako pravdivé,” uviedol tvorca herného hitu a dodal, že “používanie ilegálneho softvéru nielen, že ruší ostatných, môže to ešte aj kradnúť vaše osobné informácie.”

“Budeme pokračovať v boji s hackovaním / cheatovaním a s príslušným softvérom (a s jeho tvorcami), až dokedy naši hráči nebudú môcť hrávať vo férovom prostredí.”

Spolupracujú s políciou

Tvorcovia hitu PUBG museli preto nadviazať bližšiu spoluprácu so zodpovednými úradmi, čo následne v Číne vyústilo do zatknutia až 15 ľudí, ktorí sú podozriví z vytvárania programov pre cheatovanie.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Koľko budú stáť chystané novinky? Poznáme ceny!

Exponenciálny rast záujmu o podvádzanie odštartoval koncom roka 2017, kedy tento dnes už enormne obľúbený battle royale titul začal prichádzať na pulty obchodov. Od januára 2018 muselo preto byť zabanovaných viac ako 13 percent z celkovej hráčskej bázy PlayerUnknown’s Battlegrounds a aplikovaných hneď viacero bezpečnostných opatrení.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať