Mercedes investuje do výroby nového elektromobilu 500 miliónov eur

Nemecký gigant Mercedes oznámil, že je odhodlaný investovať pol miliardy eur do výrobnej fabriky vo francúzskom meste Hambach.

Nemecký gigant Mercedes oznámil, že investuje pol miliardy eur do výrobnej fabriky vo francúzskom meste Hambach. Jeho peniaze použijú na vytvorenie nového výrobného procesu, na zabezpečenie jeho plnohodnotného fungovania a na zaplatenie skúsených priemyselných špecialistov.

Bez tých by totiž kompaktný elektromobil z dlhšie avizovaného modelového radu EQ nemohol vzniknúť v požadovanej kvalite. Táto štvorkolesová novinka tak doplní nedávno oznámené elektrické SUV EQC, ktoré vraj začne prichádzať do predaja už začiatkom nadchádzajúceho roka. Výrobné procesy teda naštartujú už čoskoro.

Kompaktný elektromobil

To je však asi všetko, čo o ňom v tejto chvíli vieme. Menší súrodenec vyššie spomínaného SUVčka na elektrickú energiu je totiž momentálne zahalený pod rúškom tajomstva, čo znamená, že nepoznáme ako dojazd, tak ani akceleráciu alebo aspoň odhadovanú cenu.

Čo sa ale týka karosérie či jej dizajnu, pri tejto oblasti výbavy by sme mohli vychádzať z minuloročného konceptu EQA (render vyššie aj nižšie), kde je príležitosť vidieť zatiaľ oficiálne nepredstavený elektromobil v hatchback forme. Novinka, do ktorej gigant po novom investuje cez 500 miliónov eur, môže vyzerať veľmi podobne.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!
Koncept elektromobilu Mercedes EQA (via Electrek)
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať