Zabila ho elektronická cigareta: Nečakaný výbuch spôsobil mužovi zranenie, ktorému podľahol

Spojené štáty americké majú na konte prvú smrť, za ktorou nestojí strelná zbraň a ani rakovina, ale elektronická cigareta.

Spojené štáty americké majú na konte prvú smrť, za ktorou nestojí strelná zbraň a ani rakovina, ale elektronická cigareta. Jej explózia spôsobila používateľovi vážne zranenie, ktorému nakoniec aj podľahol. Úlomky zo zničenej konštrukcie našli až v jeho lebke. 

Výbuchy elektronických cigariet nie sú nič neobvyklé, no len málokedy nastane to, čo nastalo v americkej Floride. V drvivej väčšine prípadov ide len o drobné zranenia, nie smrť človeka.

Ako píše web The Washington Post, obeťou čerstvej explózie sa stal 38-ročný televízny producent s menom Tallmadge D’Elia. Výbuch okrem toho v dome, kde býval, spôsobil i menší požiar. Na 80 percentách tela už mŕtveho muža sa preto našli samé popáleniny.

Dostupné informácie tvrdia, že za problémovou elektronickou cigaretou (lepšie povedané vaporizérom na takzvanú e-liquid náplň) stojí spoločnosť Smok-E Mountain. Čo však tento nešťastný incident spôsobilo, je momentálne neznáme. Do úvahy pripadá zle zhotovený li-ion akumulátor, no na vyvodenie oficiálneho záveru vyšetrovania si ešte nejaký ten čas určite počkáme.

TIP REDAKCIE
Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji
Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať