Samsung má novinku: Smartfón, s ktorým sa nepripojíš na internet

Tento telefón nemá ani 2G, ani 3G a dokonca ani WiFi.

0

Čítaš dobre. Samsung predstavil nový lacný smartfón určený pre Južnú Kóreu, ktorý v sebe nemá modem určený pre internetové pripojenie.

Volá sa Galaxy J2 Pro a určený je pre študentov, ktorí sa chcú vyhnúť rušivým vplyvom sociálnych sietí alebo internetu ako takého. Zariadenie je však určené aj pre starších ľudí, ktorí nepotrebujú veľa aplikácií a funkcií.

Bez konektivity

Galaxy J2 Pro ponúka základnú funkcionalitu ako uskutočňovanieprijímanie hovorov, posielanie SMS správ a fotenie snímok. Chýba mu však akýkoľvek typ konektivity, ktorý by ti umožnil pripojiť sa k internetu. V telefón tak nenájdeš 2G, 3G alebo Wi-Fi konektivitu. Samsung do zariadenia predinštaluje offline slovník, Diodict 4, ktorá má študentom pomôcť zlepšiť sa v angličtine.

Čo sa výbavy týka, kórejskí študenti sa môžu pripraviť na 5,0-palcový qHD Super AMOLED displej s jadrami o takte 1.4 GHz, 2 600 mAh batériu, 1.5 GB RAM16 GB rozšíriteľné úložisko. Na zadnej strane sa nachádza 8 Mpx fotoaparát, na prednej zas 5 Mpx fotoaparát.

Galaxy J2 Pro stojí 199 100 kórejských wonov, čo je v prepočte okolo 150 €. Dostupný bude v čiernom a zlatom prevedení.

Čo ale hovoríš na takéto zariadenie? O podobný model by určite mali záujem aj slovenskí študenti, a to hlavne počas skúškového obdobia. Alebo nie? Dajte nám vedieť!

Prijal by si podobný model aj na Slovensku?

Loading ... Loading ...