LG G7

LG G7 sa odhaľuje: Vlajková loď ponúkne 6,1″ displej s QHD+ rozlíšením

Po oficiálne vyzerajúcich renderoch, kde je príležitosť vidieť kontroverzný výrez, tak prišiel rad na oficiálne informácie, ktoré súvisia s výbavou LG G7.

Juhokórejský gigant číslo dva nám trošku poodhalil svoju nadchádzajúcu vlajkovú loď. Po oficiálne vyzerajúcich renderoch, kde je príležitosť vidieť kontroverzný výrez, tak prišiel rad na oficiálne informácie, ktoré súvisia s výbavou LG G7. Čo sme sa teda dozvedeli?

Po novom sme sa dozvedeli to, že odložený high-end model G7 dostane do svojej výbavy špičkový zobrazovací panel. O akú technológiu pôjde, momentálne nevieme (zrejme klasika – LCD), no čo sa týka uhlopriečky, rozlíšenia alebo farebného pokrytia, vďaka LG už dnes poznáme každú jednu spomenutú špecifikáciu.

Tento Android smartfón, ktorý by mal byť predstavený počas nadchádzajúceho týždňa, ponúkne až 6,1-palcový QHD+ displej, čiže tu hovoríme o čísle 3 120 x 1 440 pixelov. GSMArena zároveň spomína, že v takom prípade sa dočkáme pomeru strán 19,5:9, nie 18:9, ako tomu bolo pri generačnom predchodcovi LG G6 z minulého roka.

Panel vraj zvládne pokryť rovných 100 percent farebného štandardu DCI-P3, pričom používateľ dostane na výber až zo šiestich zobrazovacích režimov. K dispozícii bude ako automatické nastavenie, tak aj Eco, Cinema, Sport, Game či Expert. Niektoré z nich dokonca umožnia realizovať takzvanú gamma korekciu. Na svoje si teda podľa všetkého prídu i tí najnáročnejší.