Nadchádzajúci nástupca Mate 10 odhaľuje, čoho všetkého by mala byť schopná jeho pokročilá hardvérová výbava. Nový čipset Kirin 980 v Huawei Mate 20 ponúkne taký výkon, že mu najpopulárnejšia benchmark aplikácia udelila doslova dychberúce množstvo bodov.

O akom čísle je teda reč? Ako máme príležitosť vidieť trošku nižšie na uniknutých screenshotoch, high-end model od ostrieľaného čínskeho výrobcu spotrebnej elektroniky dostal v AnTuTu viac ako 350 000 bodov, čiže zhruba o 100 000 viac ako Samsung Galaxy S9 s európskym čipsetom Exynos 9810 a o asi 140 000 viac ako minuloročná generácia s čipsetom Kirin 970.

Huawei Mate 20 v AnTuTu

Výsledok zo spomínanej benchmark aplikácie pochádza od čínskych médií, čiže ho treba brať s určitou rezervou. Bližšie detaily, ktoré súvisia s výbavou, ale zatiaľ nepoznáme. Screenshoty totiž neponúkajú pohľad na zoznam technických špecifikácií očakávaného Huawei Mate 20, iba na bodovanie a rebríček, kde figuruje viacero konkurenčných Android smartfónov, ako je napríklad OnePlus 5T či Honor V10.

7 μm výrobný proces

Hromadná výroba čipsetu Kirin 980 vraj odštartuje niekedy v priebehu druhého štvrťroku, píše GizmoChina. Strategická súčiastka vznikne prostredníctvom moderného, iba 7-nanometrového výrobného procesu špičkovej taiwanskej spoločnosti TSMC. Samotné predstavenie Mate 20 a lepšie vybaveného súrodenca Mate 20 Pro prebehne počas druhej polovice roka 2018, zrejme niekedy v októbri.