Jarné upratovanie v obchode Play: Google odstráni ďalšie kvantá nekorektných aplikácií

0
rodinna mediateka

Obchod Play má dlhodobý problém, ktorý Google postupne rieši. Medzi obrovským množstvom rôznych aplikácií a hier sa nachádzajú tituly, ktoré tam nemajú čo robiť. Buď sú užívateľsky veľmi nekvalitné, zobrazujú množstvo reklamy alebo dokonca obsahujú škodlivý malvér.

Áno, aj z oficiálneho obchodu ste si mohli stiahnuť aplikáciu infikovanú škodlivým kódom. Aj z tohto dôvodu Google zaviedol výborný bezpečnostný nástroj Google Play Protect, ktorý využíva umelú inteligenciu na kontrolu aplikácií, ktoré sťahujete.

Podrobnosti o tejto funkcionalite nájdete na tejto adrese.

Google v priebehu minulého roka odstránil z obchodu Play až 700 000 aplikácií, ktoré porušovali zásady a pravidlá stanovené spoločnosťou Google. Google tak v roku 2017 odstránil o 70 percent aplikácií viac ako v roku 2016.

fake ID
Fake ID appiek je v obchode Play požehnane

Tento rok zrejme na pílu ešte pritlačí, čo môže naznačovať aktuálne „jarné upratovanie“. Google z obchodu Play postupne odstráni aplikácie známe ako Fake ID a im podobné. Aj keď tieto aplikácie slúžia podľa ich autorov pre zábavu alebo ako žart, z obchodu Play zmiznú. Porušujú tieto pravidlá pre vývojárov.

Takéto aplikácie umožňujú užívateľom vytvoriť si fiktívne občianske a vodičské preukazy, diplomy, kreditné karty a tak podobne. Takéto aplikácie v obchode Google Play stále nájdete.

Spoločnosť s ich odstraňovaním ešte len začne, a to už v najbližšej dobe. Obchod Play tak bude zase o niečo čistejší.