Netflix

Užívatelia služby NETFLIX, pozor! Šíri sa falošný e-mail, ktorý sa snaží získať citlivé údaje

Užívatelia služby Netflix by sa mali mať v týchto dňoch na pozore. V ich schránke s elektronickou poštou sa môže objaviť e-mail, ktorý na prvý pohľad evokuje oficiálne upozornenie.

Užívatelia služby Netflix by sa mali mať v týchto dňoch na pozore. V ich schránke s elektronickou poštou sa môže objaviť e-mail, ktorý na prvý pohľad evokuje oficiálne upozornenie.

Netflix zvykne svojím zákazníkom rozposielať e-maily, ktoré však majú iba informačný charakter, poprípade prostredníctvom elektronickej pošty upozorňuje na novo pridané seriály a filmy.

Falošný e-mail evokujúci oficiálnu nótu od Netflixu sa snaží od adresátov získať prihlasovacie údaje k ich kontu v službe. Ako zámienka slúžia problémy s potvrdením spôsobu platby, na základe čoho došlo k dočasnej zmene vo vašom účte.

Vďaka nekvalitnému prevedeniu sa dá ľahko odhadnúť, že ide o typický príklad tzv. phishingu, teda spôsobu, ktorý používajú kybernetickí útočníci pre odcudzenie a následné zneužitie osobných údajov. Najčastejšie pre takéto praktiky zneužívajú práve mená známych spoločností s veľkou užívateľskou základňou.

Na nekalú praktiku včera upozornila Facebook stránka Netflix SK/CZ.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím
netflix
Snímka falošného e-mailu, ktorú zverejnila stránka Netflix SK/CZ pôsobiaca na sociálnej sieti Facebook

E-mail je odosielaný z pochybnej adresy info@payment.flix.com, ktorú každý e-mailový klient umožňuje zobraziť. Je dôležité pri pochybnostiach zamerať pozornosť na adresu odosielateľa a nie na meno, pod ktorým vystupuje.

V adrese odosielateľa musí figurovať doména najvyššej úrovne netflix.com. Oficiálne informačné správy s novinkami, tzv. newsletter, prichádzajú z adresy info@mailer.netflix.com.

Ak náhodou takýto alebo jemu podobný e-mail obdržíte, určite naň nereaguje, neotvárajte prílohy, odkazy ani neklikajte na interaktívne tlačidlá, ktoré obsahuje. Správu označte ako spam.

Aj keď daný e-mail pôsobí laicky, menej obozretní užívatelia sa môžu nechať nachytať.