Super rýchly Hyperloop, ktorý planújú postaviť v Indii, bude šetriť čas aj životné prostredie

Do Indie chce tento rýchly systém dopravy od Virgin Hyperloop One, priniesť Richard Branson. Pred zavedením komerčného systému v roku 2021 však bude spoločnosť technológiu ešte niekoľko rokov testovať.

Do Indie chce tento rýchly systém dopravy od Virgin Hyperloop One priniesť Richard Branson. Pred zavedením komerčného systému v roku 2021 však bude spoločnosť technológiu ešte niekoľko rokov testovať.

Hyperloop bude spájať dve významné mestá Indie, Pune a Mumbai. Stavba začne demonštračnou prevádzkovou dráhou, ktorá bude dokončená v priebehu dvoch až troch rokov. Bude slúžiť ako platforma pre testovanie, certifikáciu a reguláciu systému pre komerčné operácie. Cieľom druhej časti bude dokončiť konštrukciu celej dráhy do piatich až siedmich rokov.

Zdroj: Hyperloop One / Construction Week Online

Hyperloop má podľa všetkého skrátiť čas cestovania o viac než 2 hodiny

Dostať sa z centra mesta Pune na medzinárodné letisko Navi v Mumbai obyčajne trvá 2 hodiny a 43 minút. Branson tvrdí, že túto cestu dokáže skrátiť až na 25 minút, čiže o viac ako 2 hodiny. Musíme uznať, že je to obdivuhodný výkon. Systém by mal teoreticky dosiahnuť až neuveriteľných 1 078 km/h bez jedinej turbulencie! Najrýchlejší Hyperloop aký bol doteraz zaznamenaný dosahoval rýchlosť 350 km/h. Systém od Virgin Hyperloop One bude teda poriadne rýchly a za rok prevezie až 150 miliónov cestujúcich.

Zdroj: Daily Mail

Hyperloop ušetrí čas, pomôže rozvoju ekonomiky a aj životnému prostrediu

Spoločnosť pracuje na podvozkoch, ktoré levitujú za pomoci magnetov v nízkotlakových rúrach. Tie majú slúžiť na prepravu osôb a taktiež aj tovaru. Nová sľúbená trasa má ušetriť viac ako 90 miliónov hodín cestovania a poskytnúť občanom viac možností pre sociálnu a ekonomickú mobilitu. To znamená, že by mohla viesť k dosiahnutiu sociálnych a ekonomických prínosov vo výške 44 miliárd eur, a to počas 30 rokov prevádzky.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Virgin tvrdí, že 100-percentne elektrický hyperloop zmierni husté dopravné zápchy a môže znížiť emisie skleníkových plynov až o 150 000 ton ročne. Trasa bude taktiež slúžiť ako ekonomický katalyzátor pre región. Vytvorí desiatky tisíc pracovných miest vo výrobe, stavebníctve, službách či IT.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať