Američan žaluje Microsoft: Vraj musel aktualizovať na Windows 10, chce starú verziu!

Gigant Microsoft má podľa všetkého na rováši menší problém. Nespokojný používateľ jeho operačného systému ho chce dotiahnuť až pred súd.

Gigant Microsoft má podľa všetkého na rováši menší problém. Nespokojný používateľ jeho operačného systému ho chce dotiahnuť až pred súd. Vraj bol nútený aktualizovať starú verziu Windows 7 na tú najnovšiu, ktorá nesie označenie Windows 10.

Ako informuje web BleepingComputer, príslušné papiere boli vyplnené a podané ešte pred niekoľkými dňami, konkrétne 14. februára.

Dostupné informácie tvrdia, že za žalobou stojí poriadne nahnevaný chlapík z Nového Mexika. Nahnevaný preto, lebo nevie nájsť žiadny spôsob, akoby sa dokázal bez zakúpenia nového kľúča vrátiť ku predchádzajúcej verzii populárneho systému. Na desiatku prejsť nechcel, no nemal na výber, pretože sa ho na to nikto nepýtal.

Tu je jeho príbeh.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Na Instagram sa vráti chronologické radenie príspevkov

“Vlastním prenosný počítač ASUS 54L, ktorý má OEM licenciu pre Windows 7,” prezradil zaskočený Američan Frank Dickman. “Počítač bol aktualizovaný na Windows 10 a v tom okamihu sa stal nefunkčným. Aktualizácia vymazala všetky zálohy verzie Windows 7.”

Novú kópiu starej verzie softvéru mu po vyžiadaní neposkytol ako predajca laptopu, tak ani spoločnosť Microsoft. Preto chce celú situáciu riešiť prostredníctvom súdu, od čoho očakáva buď Windows 7 alebo až 600 000 000 amerických dolárov.

Obsah spomínanej žaloby zahŕňa aj nižšie uvedený text.

“Spoločnosť Microsoft Corporation odmieta nahradiť svoj licencovaný operačný systém pre tento prenosný počítač a vyžaduje, aby ju poskytol predajca počítača.”

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať