To je kadencia: Špeciálny dron dokáže zasadiť až 100 000 stromov za jeden deň!

Zalesňovací systém, za ktorým stojí spoločnosť BioCarbon Engineering, môže vyriešiť jeden z našich veľkých problémov.

Odlesňovanie je medzi odborníkmi na životné prostredie čoraz diskutovanejšou témou, pretože stromov ubúda viac ako pribúda. Zalesňovací systém, za ktorým stojí spoločnosť BioCarbon Engineering, však môže tento problém nadobro vyriešiť.

Ide totiž o spôsob, akým by sme vedeli držať krok (aj ho predbehnúť) so spotrebou dreva, kvôli ktorému ničíme náš environment. Riešenie spomínanej spoločnosti má priemyselný rozsah a pozostáva z dvoch typov úzko špecializovaných dronov. Jeden je používaný v prvej fáze, kedy prebieha mapovanie územia, druhý zase na bombardovanie zeme semienkami s klíčkami.

Ako spomína web Svetového ekonomického fóra, systém by bol užitočný ako na lacné, rýchle a takmer automatizované sadenie stromov, tak aj na zalesňovanie tých oblastí, kam sa sám človek len tak jednoducho nedostane.

Ako prvé je, že dron skenuje topografiu a vytvára 3D mapu. Potom sa pomocou algoritmov vypočíta nejefektívnejší vzorec výsadby pre danú oblasť.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

https://www.youtube.com/watch?v=JcJ7vLwtSIM

Dron nabitý klíčivými semienkami páli do zeme rýchlosťou jeden kus za sekundu, alebo zhruba 100 000 stromov denne.

Iba niekoľko desiatok dronov tak dokáže ročne vystreliť až cez jednu miliardu semienok. Ide pritom o 80-percent lacnejší a o 10-násobne rýchlejší spôsob, ako keby ho porovnávame so sadením prostredníctvom ľudských rúk.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať