Bez štipky srandy: Šofér Modelu S od Tesly, ktorý nafúkal, povedal polícii, že auto riadil autopilot

Z času na čas sa stane, že nešikovní používatelia polo-autonómnych elektromobilov zvalia svoju vinu na niečo, čo za ňu vôbec nemôže.

Z času na čas sa stane, že nezodpovední používatelia polo-autonómnych elektromobilov zvalia svoju vinu na niečo, čo za ňu vôbec nemôže. Podobný prípad nedávno nastal aj v slnečnej Kalifornii, kde vodič nafúkal a všetko ospravedlňoval tým, že mal zapnutého autopilota.

Či ho však zapne alebo nezapne, je pri dopravnej havárii zatiaľ úplne jedno, pretože v oboch situáciach nesie zodpovednosť iba on, nikto a ani nič iné. Momentálne ešte neexistuje technológia s tak vysokým autonómnym levelom, žeby auto zvládalo takmer všetky situácie na cestách v dopravnej premávke.

Šofér elektromobilu Tesla Model S mal v tele dvojnásobne viac alkoholu, ako je v spomínanom americkom štáte povolené mať za volantom. Preto im nezostávalo nič iné, ako dotyčného zobrať na policajnú stanicu a postupovať podľa zákona, informuje Electrek.

Päťka je stále ďaleko

Súčasné autonómne technológie sa pohybujú od úrovne 2. až po 3., čo je od maximálnej, čiže 5. úrovne, stále ďaleko. V takom prípade už nie je potrebná ako pozornosť, tak ani žiadna intervencia zo strany človeka. Samojazdiace auto je teda schopné brázdiť cesty úplne samé, a to otvorí dvere autonómnym taxíkom alebo kamiónom.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu
Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať