FOTO Automobile Italia / flickr.com

Z času na čas sa stane, že nezodpovední používatelia polo-autonómnych elektromobilov zvalia svoju vinu na niečo, čo za ňu vôbec nemôže. Podobný prípad nedávno nastal aj v slnečnej Kalifornii, kde vodič nafúkal a všetko ospravedlňoval tým, že mal zapnutého autopilota.

Či ho však zapne alebo nezapne, je pri dopravnej havárii zatiaľ úplne jedno, pretože v oboch situáciach nesie zodpovednosť iba on, nikto a ani nič iné. Momentálne ešte neexistuje technológia s tak vysokým autonómnym levelom, žeby auto zvládalo takmer všetky situácie na cestách v dopravnej premávke.

Šofér elektromobilu Tesla Model S mal v tele dvojnásobne viac alkoholu, ako je v spomínanom americkom štáte povolené mať za volantom. Preto im nezostávalo nič iné, ako dotyčného zobrať na policajnú stanicu a postupovať podľa zákona, informuje Electrek.

Päťka je stále ďaleko

Súčasné autonómne technológie sa pohybujú od úrovne 2. až po 3., čo je od maximálnej, čiže 5. úrovne, stále ďaleko. V takom prípade už nie je potrebná ako pozornosť, tak ani žiadna intervencia zo strany človeka. Samojazdiace auto je teda schopné brázdiť cesty úplne samé, a to otvorí dvere autonómnym taxíkom alebo kamiónom.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

1komentár

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Žeby konečne auto pre východniarov?