Samsung chce vraj odísť zo Slovenska: Stojí za tým zásadný problém!

Samsung vraj zatvorí jednu zo svojich fabrík. O prácu by prišli desiatky ľudí.

19
Foto: AndroidPortal.sk

Samsung je globálny výrobca s fabrikami po celom svete. Dve z nich má aj na Slovensku, a to v Galante, kde sa nachádza väčšia z dvojice a vo Voderadoch, kde je tá menšia.

Podľa informácií denníka SME by mohlo dôjsť k zatvoreniu aspoň jednej z nich. O plánoch Samsungu odísť zo Slovenska denník informovali „tri na od seba nezávislé zdroje z advokácie, personalistiky a priemyslu.

Samsung na Slovensku vyrába hlavne moderné LED televízory, ktoré majú byť hlavnou náplňou práce zamestnancov ako v Galante, tak aj vo Voderadoch. Problémy s chodom oboch fabrík majú spojitosť so zamestnancami, resp. ich nedostatkom. SME hovorí o tom, že firma nedokáže nájsť dostatočný počet ľudí ochotných vo fabrikách pracovať, čo môže spôsobiť minimálne čiastočný odchod výrobcu zo Slovenska.

Samsung: Nič také neplánujeme

Naopak, Hospodárske noviny od Jána Nemašíka, Compliance Manager pre Samsung Electronics Slovakia, zistili, že „Spoločnosť Samsung nerokuje s vládou SR o zániku jej výroby na území Slovenska, ani nezvažuje odchod z územia Slovenska.“ Vznikli teda dve diametrálne odlišné informácie, z ktorých je jedna určite pravdivá. Ktorá to je, momentálne nevieme. Samsung však potvrdil, že by od vlády ocenil, ak by im uľahčila proces najímania cudzincov. Je teda jasné, že s personálom predsa len problémy má.

Či sa vláde situáciu so Samsungom podarí vyriešiť nateraz ostáva otázne. Bola by však škoda, ak by zo Slovenska odišiel tak silný hráč, akým Samsung jednoznačne je.