Takto vyzerá mágia: Nvidia vie premeniť lacné počítače na herné mašiny

0

Streamovanie hier začína byť celkom serióznym biznisom, preto sa doňho začína púšťať aj americká spoločnosť, ktorú preslávili jej grafické karty. Po beta teste služby GeForce Now pre počítače od jabĺčka prichádza rad i na tie, ktoré bežia na konkurenčnom Windowse. 

Používateľ tak môže po inštalácii aplikácie hrať tie najnovšie tituly na hardvéri, kde by mu za bežných okolností sekali aj primitívne hry. Čaro tkvie v streamovaní z ozrutných serverov spoločnosti Nvidia, čiže cez pripojenie k digitálnej diaľnici, ktoré musí byť z pochopiteľných dôvodov celkom schopné, aby mohol byť zabezpečený ultimátny herný zážitok.

GeForce Now pre Windows si mohol na CES 2018 vyskúšať aj jeden z redaktorov webu The Verge, ktorý si ju nevedel vynachváliť. S laptopom za asi 400 dolárov (zvládne to aj ten za 200) si užil súčasný hit Player Unknown’s Battlegrounds tak dobre, ako keby ho hral na poriadne drahej zostave pre hráčov.

Pár v USA, pár v Európe

Sedem streamovacích serverov je umiestnených na území USA, iné sú zase na území európskych štátov. Nvidia tak dokáže väčšine svojich zákazníkov zabezpečiť, že si hranie užijú pri pingu o veľkosti pod 30 milisekúnd. Viac informácií nájdete priamo na oficiálnom webe služby, kde je zároveň aj možnosť požiadať o beta prístup.