Bulvár straší blížiacim sa asteroidom: NASA ostáva kľudná

Keď chcete vidieť, kto má dosť informácií a kto sa naopak snaží vytvoriť senzáciu, stačí sa pozrieť na zahraničnú scénu.

Keď chcete vidieť, kto má dosť informácií a kto sa naopak snaží vytvoriť senzáciu, stačí sa pozrieť na zahraničnú scénu. Zoberme si napríklad taký server Daily Mail, ktorý pred niekoľkými dňami publikoval článok o asteroide 2002 AJ129, ktorý sa má veľmi rýchlo blížiť k Zemi.

Redaktori Daily Mail si trúfli a odhadli, že asteroid by do Zeme mohol naraziť už 4. februára. Potom by tu boli desaťročia dlhé zimy, málo jedla a tak podobne.

Jedna organizácia však ostáva celkom kľudná. Ktorá? Ale veď viete, len skromná NASA, ktorá asteroid 2002 AJ129 pozorne sleduje už dlhší čas. Podľa presných výpočtov nás má asteroid minúť vo vzdialenosti 4,2 milióna kilometrov. Tak opäť nič, vyhubenie dinosaurov 2. časť sa opakovať nebude.

NASA asteroid sleduje už viac ako 14 rokov a veľmi presne vedia, kedy a kadiaľ poletí. Keď sa preľaknutí ľudia snažili kontaktovať NASA cez Twitter, zaradom dostávali odpovede o tom, že ide o klamstvo, ktoré šíria bludné denníky. „Šanca, že sa asteroid 2002 AJ129 zrazí so Zemou je nulová,“ píše NASA.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model

Kľudne teda môžete 3. februára zaľahnúť do postele s tým, že sa 4. februára preberiete. Ak sa teda v noci nestane niečo nepríjemné. Asteroid za tým však nebude.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať