To je delo! Asus má nový 240 Hz herný monitor ROG Strix, ktorý vyzerá úžasne

Asus je spoločnosť, ktorá už dlhší čas vyrába zariadenia priam „ušité“ pre všetkých hráčov. Výnimkou nie je ani ich novinka, monitor postavený na báze FreeSync pre Radeony. Čím je tento monitor výnimočný?

Asus je spoločnosť, ktorá už dlhší čas vyrába zariadenia priam „ušité“ pre všetkých hráčov. Výnimkou nie je ani ich novinka, monitor postavený na báze FreeSync pre Radeony. Čím je tento monitor výnimočný? Čo tak 240 Hz displej, ktorý ti dodá maximálnu plynulosť, aká je momentálne k dispozícii. Niečo podobné už síce ponúkajú aj firmy BenQ a AOC, no výber až tak bohatý stále nie je.

Čo sa samotného monitoru od Asus týka, pozeráte sa na model ROG Strix XG258Q určený pre hráčov, ktorí majú „súťažné“ ambície. Ponúka na dnešnú dobu malú, len 24,5-palcovú uhlopriečku a k nej prislúchajúce Full HD rozlíšenie.

Milovníci farieb by však tento model mali určite preskočiť. Hovorím to preto, lebo novinka od Asus využíva TN panel (AU Optronics). Ako už možno viete, TN panely sú známe tým, že neponúkajú úplne najideálnejšie podanie farieb, ba dokonca ani pozorovacie uhly. Na druhú stranu sú zatiaľ neprekonateľné v rýchlosti odozvy. Práve odozva len 1 ms je niečím, na čom si Asus pri rade ROG zakladá. Spomeniem aj statický kontrast 1000:1 a podsvietenie s jasom až 400 cd/m2.

Zaujímavá je aj technológia ELMB (Extreme Low Motion Blur), ktorá bola vyvinutá pre zníženie rozmazania a artefaktov odozvy pomocou stroboskopického blikania podsvietenia. ELMB však môžete použiť jedine s vypnutým režimom FreeSync.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Čo sa ceny týka, Asus si zaň pýta 449 dolárov, v Európe to má byť približne rovnako, akurát v eurách. Oplatí sa spomenúť, že Asus pripravil aj verziu s G-Sync, ktorá má byť približne o 50 eur drahšia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať