space X

SpaceX dnes odpáli raketu Falcon 9 a my si to môžeme pozrieť na živom videu

Dnes večer má vesmírna spoločnosť SpaceX v pláne vyniesť na obežnú dráhu Zeme bulharský satelit lokálneho poskytovateľa prístupu k TV kanálom.

Dnes večer má vesmírna spoločnosť SpaceX v pláne vyniesť na obežnú dráhu Zeme bulharský satelit lokálneho poskytovateľa prístupu k TV kanálom Bulsatcomm, pričom použije už niekoľkokrát recyklovanú nosnú raketu Falcon 9. A ako je už zvykom, k dispozícii budeme mať aj priamy prenos z miesta, kde odpal už o pár hodín uskutočnia.

Autentické zábery s odbornými komentátormi a bohatými informáciami o lete nájdeme chvíľu pred štartom na YouTube alebo priamo na jej FB stránke, kde by sa malo živé video taktiež objaviť. Odpálenie rakety Falcon 9 prebehne niekedy medzi 20:00 a 22:00 hodinou nášho času, a to na štartovej dráhe 39A (LC-39A), ktorá sa nachádza na Floride.

Po vynesení satelitu BulgariaSat-1 až na orbit našej modrej planéty čaká nosnú raketu spiatočná cesta, pri ktorej využije techniku propulzívneho pristávania, aby ju potom mohli opäť recyklovať a použiť pre ďalšie vesmírne misie. Elon Musk tým spoločnosti SpaceX ušetrí až niekoľko miliónov dolárov, vďaka čomu vedia potenciálnym zákazníkom ponúknuť bezkonkurenčne nízke ceny.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať