TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: AKTUÁLNE: Podvodníci sa maskujú za policajtov. Slovákom posielajú TAKÉTO správy
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

AKTUÁLNE: Podvodníci sa maskujú za policajtov. Slovákom posielajú TAKÉTO správy

Podvody, žiaľ, pokračujú aj v novom roku. Ako upozornila Polícia SR, najnovšie sa podvodníci maskujú za policajtov a chcú vás obrať o peniaze.

Posledná aktualizácia: 8. januára 2025 12:47
Lucia Bihuncová
Publikované 5. januára 2025
Zdieľať
3 min
SMS podvod, podvodné praktiky
Zdroj: Pixabay (úprava redakcie)
Zdieľať
V skratke
  • Slovenskom sa šíri ďalší masívny podvod
  • Tentoraz podvodníci vymáhajú peniaze za nezaplatenú pokutu
  • Polícia zdôrazňuje, aby ste takéto správy ignorovali

Podvodníci nezaháľajú ani v novom roku. Ako upozornila Polícia Slovenskej republiky, na občanov teraz cieli nový podvod.

Ten má podobný scenár ako predchádzajúce, avšak teraz sa podvodníci maskujú za samotných policajtov. Takéto SMS správy by ste mali ignorovať.

Podvodníci sa maskujú za policajtov

Polícia Slovenskej republiky informovala cez sociálnu sieť Facebook, že nový rok so sebou priniesol ďalšiu várku podvodných esemesiek. Tentoraz sa podvodníci vydávajú za samotných policajtov a ich cieľom je obrať vás o peniaze. Slovákov strašia vymyslenými pokutami.

Policajti uviedli, že občania ich upozornili na masívnu várku ďalších podvodných esemesiek. Podvodníci v správach vymáhajú od občanov vymyslené pokuty, ktoré je nutné uhradiť. Správy obsahujú aj odkaz, na ktorý má občan kliknúť. Po kliknutí na tento odkaz bude môcť uhradiť nezaplatenú pokutu. Samozrejme, ide o podvod a na takýto odkaz by ste v žiadnom prípade nemali kliknúť.

Neprehliadnite

Aktuálne, Slovensko, štát
Stalo sa presne to, čo sme nechceli: Zo Slovenska odchádza ĎALŠIA veľká firma, ľudia dostali výpovede
Pozor, peniaze, útoky
POZOR: Štát nastavil prísne pravidlá. Slovákom siahajú na PENIAZE, mnohí o nich nevedia (čo sa deje)
Na súkromí záleží: Facebook prehral súd s Belgickom, každý deň zaplatí 250 000 eur

Falošná webová stránka

Odkaz, ktorý sa nachádza v SMS správe, sa tvári ako oficiálna stránka Ministerstva vnútra SR. Podvodníci boli tentoraz takí prefíkaní, že si dali záležať na detailoch. Správa dokonca obsahuje číslo údajného spisu, dôvod pokuty, dátum kedy vám mala byť udelená táto pokuta a sumu, ktorú máte uhradiť. Ako dôvod pokuty sa uvádza akési prekážajúce parkovanie. Už toto môže občanom napovedať, že ide o podvod.

SMS správa ďalej vyzýva k akcii, aby občan klikol na uvedený odkaz a tam potom mohol rýchlo a jednoducho zaplatiť neuhradenú pokutu. Upozorňujeme, aby ste nevypĺňali žiadne údaje a už vôbec nie údaje týkajúce sa vašej platobnej karty. V opačnom prípade môžete prísť o všetky peniaze na bankovom účte.

SMS podvod
Zdroj: Polícia SR (Facebook)

Polícia pokuty cez SMS nevymáha

Polícia SR zároveň zdôraznila, že takýmto spôsobom pokuty rozhodne nevymáha. Doplnila, že ak vám bola pokuta udelená, príde vám poštou. Žiadnu SMS správu s odkazom na online platobnú bránu od polície nečakajte.

Predtým, než občania kliknú na akýkoľvek odkaz, ktorý im bol zaslaný prostredníctvom SMS správy, mali by byť obozretní. Podvodníkov totižto prezrádza aj samotná URL adresa webovej stránky. Oficiálny web Ministerstva vnútra SR je v tvare minv.sk a nie minvsk.info.

Ak ste naleteli, kontaktujte políciu

Policajti dodali, že ide o overenú taktiku podvodníkov. Snažia sa využiť chvíľkovú nepozornosť a pozmeniť doménu stránky tak, aby na prvý pohľad vyzerala ako skutočná. Zväčša sú však v doméne písmená navyše.

Ako sme už uviedli, ak dostanete takúto alebo podobnú SMS, na žiaden odkaz rozhodne neklikajte. Ak ste sa už stali obeťou podvodu, neváhajte kontaktovať Políciu SR na linke 158 alebo na ktoromkoľvek útvare policajného zboru SR.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

One UI 9
Tieto telefóny Samsung už nedostanú Android 17. Je medzi nimi aj váš? (+ zoznam)
30. júna 2026
Philips Café Aromis 8000 Series LatteGo Pro
Alza výrazne zlacnila prémiový kávovar Philips. Pripraví 50 nápojov, má 96 % hodnotenie
30. júna 2026
Rapture
Alza zlacnila obrovský 4K monitor. Má 165 Hz, HDMI 2.1 a 100 % hodnotenie
1. júla 2026
Siguro TURBOVac Star Pro Max
Alza zlacnila výkonný tyčový vysávač o 53 €. Má sací výkon 200 AW a podlahu aj poumýva
30. júna 2026

Najnovšie články

  • Zariadenie roka? Oppo ukázalo magnetický displej pre iPhone, váži len 28 gramov
  • Ako skontrolovať, kto má prístup k vášmu Google účtu. Trvá to len pár sekúnd (NÁVOD)
  • Brusel to myslí vážne. Ursula von der Leyenová má oznámiť obrovské obmedzenie sociálnych sietí
  • Štát vám na dieťa vyplatí takmer 800 €. Musíte splniť jedinú podmienku
  • Ktoré obchody ostanú cez sviatok 5. júla otvorené? (ZOZNAM)

Bude sa vám páčiť

AI reality

Kupujete byt alebo dom? Na toto pozor, realitní makléri začali používať AI, realitám umelo zvyšujú cenu

30. júna 2026
peniaze, bankovky, mince, euro, DPH, daň

Tisíce Slovákov dostanú viac peňazí. Štát mení dávky, príspevky aj dôležité limity (+ prehľad)

29. júna 2026
Finančná správa

Finančná správa má nový nástroj. Ak nepriznáte príjem, zistí to takmer okamžite. Bude mimoriadne prísna

28. júna 2026
Mark Zuckerberg

Zuckerberg robí, čo môže: Meta spustí stávkovú aplikáciu, no nebudete hrať o skutočné peniaze

27. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.