TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Elektromobil Xiaomi SU7 prekonáva všetky rekordy. Závidieť môže aj Tesla
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2024 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Elektromobil Xiaomi SU7 prekonáva všetky rekordy. Závidieť môže aj Tesla

Elektromobil Xiaomi je v Číne extrémne obľúbený. Teraz sa spoločnosti podarilo prekonať cieľ, ktorý si stanovila začiatkom roka.

29. novembra 2024 17:44
Lucia Bihuncová
29. novembra 2024
Zdieľať
3 min
Zdieľať
V skratke
  • Elektromobil Xiaomi SU7 sa predáva nad očakávania spoločnosti
  • Cieľ zo začiatku roka spoločnosť prekonala v rekordnom čase
  • 100 tisíc elektromobilov sa predalo za menej než rok

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa predovšetkým ako výrobca smartfónov. Tu však portfólio firmy rozhodne nekončí. Xiaomi začiatkom roka uviedlo na trh svoj prvý elektromobil SU7, s ktorým teraz oslavuje úspech. Xiaomi si pri uvedení elektormobilu SU7 dalo za cieľ, že za rok predá 100 tisíc vozidiel. Tento cieľ spoločnosť prekonala v rekordnom čase a môže jej závidieť aj konkurenčná Tesla. Tá mala nástup predaja pomalší.

Xiaomi SU7
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

Xiaomi SU7 splnilo cieľ rekordne rýchlo

Rok 2024 ešte nekončí a Xiaomi svoj cieľ 100 tisíc predaných vozidiel modelu Xiaomi SU7 splnilo. Preto si pred záverom roka dáva firma ďalší odvážny cieľ. Do konca roka 2024 chce predať 130 tisíc elektromobilov. Podľa portálu Car News China umožnil úspech modelu SU7, aby Xiaomi výrazne znížilo stratu na jedno vozidlo. Zároveň sa predpokladá, že nová divízia by mohla byť najrýchlejšie rastúcou divíziou celej spoločnosti.

100 tisíc elektromobilov za menej než rok

Xiaomi sa podaril husársky kúsok, ktorý mu môžu závidieť aj ďalší výrobcovia elektromobilov, napríklad Tesla. Plne elektrický model SU7 dosiahol 100 tisíc dodaných kusov za 230 dní. Xiaomi vďaka tomu zosadilo z trónu aj svojho priameho konkurenta spoločnosť Aito. Čo sa týka spomínanej Tesly, tej trvalo približne 12 rokov, kým si jej elektromobily kúpilo 100 tisíc zákazníkov. Treba dodať, že Tesla vstupovala na trh v čase, keď o elektromobily ešte nebol taký veľký záujem.

Neprehliadnite

Tesla Supercharger V3
120 km za 5 minút: Nový Supercharger od Tesly má tekutinou chladené káble
Nio
Konkurencia pre Teslu príde v sobotu: Elektromobil Nio má mať 150 kWh batériu a dojazd 800 km!
Samsung Galaxy S24 Ultra
Kráľom smartfónov je opäť Samsung, Apple skončil druhý. Výrazne sa však vytiahlo aj Xiaomi

Xiaomi vyrába naplno

Továrne čínskeho giganta Xiaomi momentálne pracujú naplno. Mesačne vyrábajú okolo 20 tisíc kusov elektromobilu SU7, čo sa odrazilo aj na celkových príjmoch spoločnosti. V treťom štvrťroku 2024 sa automobilová divízia podieľala na celkovom obrate spoločnosti približne desiatimi percentami. Zisk bol 9,7 miliárd čínskych jenov, čo je v prepočte približne 1,27 miliardy eur.

Xiaomi SU7 v skratke

Sedan SU7 je vybavený vzduchovým odpružením s adaptívnymi tlmičmi a aktívnym zadným krídlom so štyrmi úrovňami nastavenia. Za jeho dizajnom stojí tím ľudí okolo dizajnéra Li Tianyuana, ktorý predtým pôsobil v spoločnosti BMW. 

Ako píše server Chip.cz, operačný systém infotainmentu Xiaomi HyperOS si spoločnosť vyvinula sama a používa ho v mnohých smart zariadeniach. Elektromobilu SU7 nechýbajú ani prvky autonómneho riadenia a vozidlo používa multifunkčný lidar. Elektromobil podporuje rýchle 475 kW nabíjanie a výrobca uvádza, že dojazd je 630 až 800 km. Batérie do elektromobilu dodali domáce firmy BYD a CATL. Sedan Xiaomi SU7 sa predáva v dvoch základných verziách. Maximálna rýchlosť lacnejšieho modelu je 210 km/h. Verzia s pohonom všetkých kolies dokáže jazdiť rýchlosťou až 265 km/h.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Mimoriadne, Slovensko POZOR: Štát bude mať výpadok kľúčovej služby. TOTO nebude fungovať!
Ďalší článok Schválili 150 km/h na diaľnici. Za volant môžu sadnúť aj 15-roční

Najčítanejšie

aktuálne
Nikto v to nedúfal. TENTO deň bude znovu považovaný za deň pracovného pokoja
2. novembra 2025
Slovensko, EÚ, mimoriadne
Na Slovensku sa smial celý svet a VŠETCI sa mýlili. Nový zákon dáva perfektný zmysel
2. novembra 2025
Slovensko ZRUŠILO kontrolu STK každé dva roky. Mnohí o tom netušia (ako často chodiť)
3. novembra 2025
Peniaze, štát, dôchodok, ceny
Na účet „cinkne“ takmer 400 €: Veľká časť Slovákov nevie, že má nárok na štedrú sumu od štátu
2. novembra 2025

Najnovšie články

  • Hrozí, že budú vianočné koláče luxusom? TÁTO surovina extrémne zdražela (čo čakať)
  • Potvrdili NAJHORŠIE obavy: Kedysi bežnú vec si mnohí Slováci nikdy nekúpia, stojí 300 mesačných platov
  • AKTUÁLNE: Potvrdili HROMADNÝ útok. Ľuďom radia, nech sa pripravia na najhoršie. Cieľom sú aj Slováci
  • MIMORIADNE: Štát naozaj spoplatní službu, ktorá bola roky ZADRMO. TOTO čakajte (+ ceny)
  • Už aj prezident Pellegrini vzdoruje: Kľúčový ZÁKON o peniazoch neprešiel (čo sa deje)

Bude sa vám páčiť

mimoriadne, benzín, nafta, tankovanie

MIMORIADNE: Ceny benzínu a nafty vystrelia o 30 %. EÚ odklepla novú daň, zaplatia ju aj Slováci

4. novembra 2025
mimoriadne, benzín, nafta, tankovanie

Na benzín a naftu zabudnite: Slovákom ZAKÁŽU kupovať takéto autá

31. októbra 2025
Diaľničná známka

REVOLÚCIA je tu: Postavili diaľnicu ako z budúcnosti. To, čo dokáže, všetko zmení

30. októbra 2025
Mimoriadne

Toto sa už NEDÁ zastaviť: Oznámili HISTORICKÉ prepúšťanie, výpoveď dostane takmer 50-tisíc ľudí

30. októbra 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?