TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: AKTUÁLNE: Obľúbená TV služba Slovákov bude zdražovať. PREHĽAD nových cien!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

AKTUÁLNE: Obľúbená TV služba Slovákov bude zdražovať. PREHĽAD nových cien!

Obľúbená streamingová služba Slovákov čoskoro dvihne svoje ceny. Priplácať si budeme musieť už o pár týždňov.

Roman Drexler - Redaktor
23. augusta 2024
Operátor, TV, aktuálne, televízia
Zdroj: Getty Images Signature/úprava redakcie
Zdieľať
V skratke
  • Na Slovensku zdražie ďalšia obľúbená platforma
  • Dvihne sa ako cena mesačného aj ročného poplatku
  • Zmena bude platná už o pár týždňov

Zdá sa, že všetko okolo nás akosi zdražuje. Platíme viac za potraviny, od nového roka budeme platiť viac aj za energie. To ale nie je všetko. Po novom oznámila zdražovanie aj obľúbená streamingová platforma, ktorá sa na Slovensku teší nemalej obľube. Ako píše portál Živé.sk, touto platformou je Disney+.

O globálnom cenovom raste platformy sa debatovalo dlhšiu dobu. Teraz to už však máme čierne na bielom. Disney+ zavedie jednu dôležitú zmenu v rámci svojich predplatných programov, kvôli ktorej si všetci zákazníci, po novom aj tých slovenských, budú musieť priplácať.

Neprehliadnite

Konečne sme sa dočkali: Služba iTunes je odteraz pre Windows 10 dostupná priamo na Microsoft Store
swan
SWAN počas sviatkov bezplatne sprístupní 50 televíznych kanálov
peniaze, bankovky, daň, dlh, bankrot, trinásty plat, odvody
Je zle a bude horšie: Základná vec je pre Slovákov opäť DRAHŠIA. Čoskoro to ZRUINUJE domácnosti

Zmienenou zmenou je uvedenie nového typu predplatného, čo znamená, že používatelia budú mať na výber z dvoch programov. Doposiaľ bol k dispozícii iba jeden program, a to za 9,99 eura mesačne alebo 99,90 eura ročne. Platforma informuje, že úprava programov bude pre nových zákazníkov platiť od 17. októbra tohto roka. Exstujúci abonenti zmenu pocítia na vyúčtovaní po 21. novembri.

Stojí za zmienku, že Disney+ už dávnejšie pristúpilo k zdražovaniu na vybraných trhoch. Teraz to vyzerá tak, že ide túto stratégiu aplikovať globálne, a teda aj na území Európy. Nie všade však bude aplikovaná rovnako. V niektorých krajinách platforma začala ponúkať nové, cenovo dostupnejšie predplatné, ktoré nižšiu cenu kompenzuje reklamami. Na Slovensku tento program k dispozícii nebude, teda aspoň nie v dohľadnej dobe.

Standard a Premium

Takže čo presne sa zmení? Súčasný balík za 9,99 eura mesačne, resp. 99,90 eura ročne, bude premenovaný na balík „Premium“. Okrem ceny však na ňom nebude prémiovejšie nič. Cena pri mesačnom poplatku sa zdvihne na 11,99 eura, zatiaľ čo ročná cena bude činiť 119,9 eura. Aj naďalej platí, že v rámci balíku je možné sledovať obsah na štyroch zariadeniach súčasne. Nezmenené ostáva aj maximálne rozlíšenie (UHD) či podpora priestorového zvuku a Dolby Atmos.

Zdroj: Disney/Marvel/úprava redakcie

Pokiaľ ide o nový balík, ten dostane názov „Standard“. Stáť bude 8,99 eura mesačne alebo 89,9 eura ročne a ponúkne možnosť sledovania na dvoch zariadeniach súčasne. Obsah bude možné prehrávať maximálne v rozlíšení FHD, a to iba s priestorovým ozvučením, teda bez Dolby Atmos.

Ako bolo spomenuté, zmena sa dotkne ako nových, tak aj existujúcich zákazníkov. Súčasní abonenti budú (alebo už boli) o zmene informovaní prostredníctvom e-mailovej správy.

Disney + StandardDisney+ Premium
11,99 eura mesačne/119,90 eura ročne8,99 eura mesačne/89,9 eura ročne
Sledovanie na štyroch zariadeniach narazSledovanie na dvoch zariadeniach naraz
Rozlíšenie Ultra HDRozlíšenie Full HD
Priestorové ozvučenie a Dolby AtmosPriestorové ozvučenie
Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Matúš Šutaj Eštok
Ministerstvo vnútra odporúča Slovákom mať doma hotovosť. Prezradili aj to, koľko si máme odložiť
7. augusta 2026
peniaze, bankovky, mince, euro, DPH, daň, platby v hotovosti
185-tisíc Slovákom príde dôležitý oznam. Mnohí budú musieť zaplatiť
7. augusta 2026
peniaze, bankovky, mince, euro, DPH, daň
Štát odklepol tvrdú zmenu. Mnohí Slováci si musia siahnuť hlbšie do úspor
7. augusta 2026
Peniaze, bankovky, dôchodku, mzdy, živnostník, novela zákona o DPH, transakčná daň, príspevok, dávky, životné minimum, daňové priznanie, DPH
Státisícom Slovákov stúpnu platy. Štát odklepol dôležitú zmenu (platné od 1. januára 2027)
9. augusta 2026

Najnovšie články

  • Dôchodky chcú zvýšiť hneď 2-násobne. Dovoľuje to zákonná výnimka
  • Pomalá Wi-Fi nie je problém, ak poznáte tento trik. Zvládne ho každý a je úplne zadarmo
  • Schválili nový spôsob liečby zlého cholesterolu. Stačí raz denne zapiť tabletku
  • Štát chce vedieť, čo robíte na internete. Pripravuje zákon, ktorý mu to umožní
  • Vlastníctvo áut má skončiť: Budeme si ich prenajímať, navrhli sumu 149 eur mesačne

Bude sa vám páčiť

Aktuálne, peniaze, zdražovanie

Presne to, čoho sme sa báli: Čakajte ďalšie prepisovanie cien v obchodoch, takto zlé výsledky tu neboli vyše 3 roky

8. augusta 2026
zdražovanie počítačov, PC, počítač

Potvrdili ďalšie zdražovanie počítačov. Priplatíte si už nielen za pamäte či grafiky (+ sumy)

6. augusta 2026
potraviny, pozor, falšované potraviny, nevyhovujúci výrobok, syry, SOI

Na lacnejšie potraviny zabudnite: Obchody aj na Slovensku začnú prepisovať ceny, tentokrát za to nemôže vláda

6. augusta 2026
O2

O2 ponúka geniálnu funkciu len za 4 € mesačne. Mnohí o nej stále nevedia

5. augusta 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.