TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Elektromobil Xiaomi SU7 v prvej nehode: Z Mercedesu ostal vrak, SU7 prekvapil
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Elektromobil Xiaomi SU7 v prvej nehode: Z Mercedesu ostal vrak, SU7 prekvapil

15. apríla 2024 14:55
Roman Drexler - Editor
15. apríla 2024
Zdieľať
4 min
Zdieľať

Xiaomi koncom minulého mesiaca uviedlo na trh svoj vôbec prvý elektromobil. Aby sme boli presnejší, dočkali sme sa uvedenia troch modelov, a to SU7, SU7 Pro a SU7 Max. Všetky tri vozidlá toho sľubovali naozaj mnoho, od atraktívneho dizajnu cez špičkové technológie v interiéri až po vysoký výkon. Dôležitá však bola aj otázka bezpečnosti. Na tú teraz poznáme odpoveď, keďže elektromobil od Xiaomi má za sebou svoju prvú dopravnú nehodu. Do kontaktu prišlo s Mercedes-Benz, píše Xiaomi Planet.

Xiaomi SU7 je po vizuálnej stránke veľmi pekne spracované vozidlo. Pôsobí zároveň elegantne i športovo. Vizáž je však len jedna strana mince. Je na nič, ak nemá podporu solídnej konštrukcie. Tá je oveľa dôležitejšia, keďže menej odolné, resp. kvalitné materiály môžu v prípade nehody byť príčinou vážnych zranení, nedajbože smrtí.

Bezpečnosť je kľúčovým aspektom každého jedného vozidla. A výnimkou nie sú ani elektromobily. Ako je na tom prvý kúsok od Xiaomi?

Xiaomi SU7 v prvej nehode

To nám prezrádzajú fotografie z miesta činu, kde SU7 absolvoval svoju vôbec prvú nehodu. Zrazil sa s osobným automobilom značky Mercedes-Benz, pravdepodobne sedanom série C. A ako obstál?

Ako môžete vidieť, obidve vozidlá boli značne poškodené. Mercedes utrpel najmä poškodenie v oblasti pravého predného svetlometu, z ktorého ostali len črepiny. Rovnako si možno všimnúť vylomeného predného nárazníku a kapoty. Xiaomi SU7 utrpel zranenie najmä v oblasti bočných dverí, predných i zadných.

Nehoda Xiaomi SU7
Nehoda Xiaomi SU7 | zdroj: Weibo
Nehoda Xiaomi SU7
Nehoda Xiaomi SU7 | zdroj: Weibo
Nehoda Xiaomi SU7
Nehoda Xiaomi SU7 | zdroj: Weibo
Nehoda Xiaomi SU7 | zdroj: Weibo

K vlastníctvu SU7 sa neskôr prihlásil jeden čínsky bloger, ktorý na sociálnu sieť Weibo napísal, že jeho kolega natáčal obsah, keď došlo k nehode. Dodal, že obidve vozidlá mali na semafore zelenú a že nahratý záznam posunul do rúk dopravnej polície.

Poškodenie bolo, no nie vážne

Neskôr, zrejme keď opadol šok, zverejnil ďalší príspevok, v ktorom opísal stav svojho vozidla po nehode. Hneď na úvod napísal, že po zrážke bolo z auta automaticky uskutočnené tiesňové volanie pre potvrdenie vážnosti situácie. Nezlyhali ani airbagy, ktoré sa okamžite vystrelili na strane, na ktorej prišlo ku kontaktu. Napísal taktiež, že zrážka nespôsobila odpadnutie žiadneho interiérového prvku.

Prekvapiť môže aj to, že kľučky oboch poškodených dverách aj po kolízii fungovali. Dvere sa teda dali normálne otvoriť.

Neprehliadnite

Mimoriadne
Na Slovákov cieli MIMORIADNE nebezpečný útok. Polícia mobilizuje ľudí, máme sa pripraviť na najhoršie
Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses
Dobre vyzerajú a ešte vám aj zahrajú: Štýlové okuliare Xiaomi Mijia Smart Audio stoja len 199 €
pozor, peniaze, szčo, štát, banka, podovd, pôžičky
POZOR: Slovenský internet zaplavili falošné e-shopy. Ako ich rozpoznať a čo spraviť, ak vás oklamali?

Prečítajte si tiež:

  • Elektromobilita na Slovensku je v žalostnom stave. Jej naštartovanie je pritom veľmi jednoduché
  • Ďalší hráč na trhu s elektromobilmi. Známa automobilka predstavila svoj prvý model!
  • Popularita elektromobilov stúpa: V mnohých krajinách majú už viac ako štvrtinový podiel na trhu (PREHĽAD)

Z uvedených informácií teda vyplýva, že Xiaomi SU7 je na tom z hľadiska bezpečnosti veľmi slušne. Samozrejme, nevieme, v akej konkrétnej rýchlosti k zrážke došlo, no vzhľadom na stav karosérie Mercedesu predpokladáme, že málo to nebolo. No nech už je to ako chce, dôležité je, že posádka obidvoch vozidiel vyviazla len z ľahkými zraneniami.

Bloger si po svojom zážitku nepochybne bude dávať ešte väčší pozor, než doposiaľ. Vo svojom príspevku odporúča všetkým čitateľom, aby počas jazdy dbali predovšetkým na bezpečnosť.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Žiarenie z telefónov nie je výmysel: Tieto modely sú na tom najhoršie
Ďalší článok Chceš vedieť kedy udrie búrka v tvojom meste? TOP 3 aplikácie na ich sledovanie

Najčítanejšie

Peniaze, mzdy, príspevok, odvody, daň, 13. dôchodok, odliv mozgov, konsolidácia, rekreačné poukazy, platby, úľava, sankcie, živnostníci, poistenie
Banky bijú na poplach. Ľudia by si mali urýchlene vybrať hotovosť, odporúčajú takúto sumu
19. januára 2026
POZOR, Slovensko, peniaze
Veľká zdravotná poisťovňa ohlásila koniec. Od februára už toto poistencom nepreplatí
20. januára 2026
pozor, mýto, pravidlá, auto, šoférovanie
Máte takéto auto? Do 2. februára treba vyplniť dôležité tlačivo a zaplatiť
20. januára 2026
peniaz, peniaze, euro, bankovky, DPH, konsolidácia
Štát o 2 mesiace zavedie krutú povinnosť. Kto ju poruší, má čakať devastačnú pokutu
20. januára 2026

Najnovšie články

  • Obľúbená automobilka Slovákov rozhodla: Pomôžeme Ukrajine, začneme vyrábať aj drony
  • Na Slovákov cieli MIMORIADNE nebezpečný útok. Polícia mobilizuje ľudí, máme sa pripraviť na najhoršie
  • Dobre vyzerajú a ešte vám aj zahrajú: Štýlové okuliare Xiaomi Mijia Smart Audio stoja len 199 €
  • POZOR: Slovenský internet zaplavili falošné e-shopy. Ako ich rozpoznať a čo spraviť, ak vás oklamali?
  • Tisíce Slovákov doteraz parkovali zadarmo, po novom musia platiť za každú hodinu (čo sa deje)

Bude sa vám páčiť

Mimoriadne, euro, peniaze, daň, banka

Odhalili hromadný útok. Služba, ktorú Slováci milujú, vás dokáže pripraviť o peniaze

21. januára 2026
Android malvér

Falošný Netflix a Spotify kradnú dáta: Android zaplavil nový špionážny vírus

21. januára 2026
mimoriadne, EÚ

EÚ je nekompromisná: Chystá obrovský zákaz čínskych technológií, dotkne sa to všetkých

21. januára 2026
Mimoriadne

MIMORIADNE: Na Slovákov udrel ďalší útok. Hrozí obrovská strata peňazí, podľahnú aj skúsenejší (+ foto)

21. januára 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?