TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Zlé hodnotenia a teraz úplný koniec: Na Slovensku nečakane skončila významná firma!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zlé hodnotenia a teraz úplný koniec: Na Slovensku nečakane skončila významná firma!

Posledná aktualizácia: 27. novembra 2023 12:02
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 27. novembra 2023
Zdieľať
5 min
peniaze
Zdroj: Pixabay / úprava redakcie
Zdieľať

Máme tu koniec novembra, čo pre mnohých ľudí znamená čas veľkých zliav a výpredajov. V takomto období ešte väčšmi rastie záťaž na už tak vyťažené kuriérske služby. Žiaľ, v blízkej dobe to zrejme mnohé z nich budú mať ešte ťažšie. Jeden z obľúbených doručovateľov totiž zápasí s vážnymi problémami, kvôli ktorým je núteýn zatvárať svoje depá. Komplikácie sa týkajú ako Česka, tak aj Slovenska, informuje portál Aktuality.sk.

Prejsť na:

  1. Dlhuje peniaze, nevypláca mzdy
  2. „Zrada“ vo vnútri firmy a chamtiví kuriéri
  3. Zatvára všetky svoje depá

Konkrétne ide o spoločnosť 123Kuriér. Tá nedávno oznámila koniec činnosti na susednom českom trhu, kde vystupovala pod názvom 123Kurýr. V tom čase upokojovala zahraničných spotrebiteľov, že dodávky do ich krajín budú fungovať aj naďalej bez výrazných zmien. „Toto opatrenie sa netýka exportu, ako je napríklad Slovensko alebo Maďarsko. Do týchto destinácií budeme naďalej zvážať a doručovať a nič sa pre nich nezmení,“ uviedla.

Zdroj: 123Kuriér

Dlhuje peniaze, nevypláca mzdy

Tento sľub však ostane nenaplnený, nakoľko spoločnosť už má problémy aj na Slovensku. Túto informáciu pre Aktuality.sk priniesli čitatelia, ktorí tvrdia, že sú jej zamestnancami. Jeden z nich uviedol, že firma sa topí v dlhoch, ktoré sa šplhajú do nemalých súm. „Ľuďom dlhujú tisíce eur,“ napísal.

Dlhy pritom vraj nemá len voči zamestnancom, ale aj voči partnerským firmám. „Začína to vyzerať tak, že do dopadne ako v Česku. Problémy sa začali prejavovať pred dvoma mesiacmi, keď vyplatenie skladníkov trvalo viac ako 22 dní na začiatku nového mesiaca. Dnes je tiež 22. novembra a stále sme naše výplaty nedostali. Z celej situácie som sklamaný,“ napísal ďalší z čitateľov. Dodáva, že firma údajne nezaplatila faktúry ďalšej spoločnosti a tá tak dnes nemôže uhradiť výplaty svojim skladníkom.

„Zrada“ vo vnútri firmy a chamtiví kuriéri

Spoločnosť 123Kuriér vo štvrtok zverejnila vyjadrenie k súčasnej situácii na svojom webe. V ňom stojí, že situácia v Česku nie je zavinená spoločnosťou a ani jej organizačnou zložkou v Česku. Pochybiť mala dcérska firma 123Kurýř, s. r. o.

„Ako je Vám možno známe z medializovaných informácií, naša bývalá dcérska spoločnosť v ČR (s pôvodným obchodným menom 123Kurýř, s. r. o.) nedávno ukončila svoju činnosť a v dôsledku úpadku je aktuálne v „insolvenčním řízení“ podľa českého práva. Táto skutočnosť však nie je zavinená našou spoločnosťou, a to ani našou organizačnou zložkou v ČR. Napriek tomu sme zaznamenali snahy našu spoločnosť s tým v negatívnom zmysle spájať, čo vyvolalo istý stupeň nedôvery u našich zmluvných partnerov tak v ČR, ako aj v SR, s následným poklesom dopytu po našich službách a logickým poklesom tržieb našej spoločnosti,“ uvádza vyhlásenie.

Ďalej sa firma zmieňuje o „podraze“, ktorý mal nastať vo vnútri spoločnosti. „S čím sa vysporiadávame ťažšie je doslova „podraz“, ktorý nastal vo vnútri našej spoločnosti, a to pokus o nepriateľské prevzatie základnej činnosti našej spoločnosti zo strany konkurencie, bohužiaľ zrejme za aktívnej účasti nášho manažmentu,“ vysvetľuje.

Firma taktiež osočuje kuriérov, ktorí si údajne začali prisvojovať zásielky a finančné prostriedky získané z dobierok. „Preto môže byť ich konanie (s pravdepodobnosťou, ktorá hraničí s istotou) vnímané ako naplnenie skutkovej podstaty trestného činu sprenevery, dôsledkom čoho budú musieť konkrétne fyzické osoby z celého svojho majetku v takomto prípade tieto peňažné prostriedky ich vlastníkom vrátiť, zaplatiť škodu spôsobenú svojim konaním aj tretím osobám (vrátane našej spoločnosti) a v neposlednom rade vykonať trest uložený za takéto konanie v trestnom konaní,“ stojí vo vyhlásení.

Zdroj: 123Kuriér

Zatvára všetky svoje depá

Všetky komplikácie, o ktorých si môžeš podrobne prečítať v zmienenom vyhlásení, vedú spoločnosť k neschopnosti poskytovať svoje služby, teda riadne a bezpečné doručenie všetkých zásielok objednávateľom, ako aj riadne zinkasovanie a odvedenie dobierok v pôvodnom režime. V tejto súvislosti prijala tri dôležité opatrenia.

Prvým opatrením je podanie trestného oznámenia na všetky (zatiaľ) presne nestotožnené osoby, ktoré sa mali dopustiť protiprávnej činnosti voči firme.

Druhé opatrenie sa, žiaľ, týka aj zákazníkov. Od 23. novembra totiž 123Kuriér operatívne uzatvára všetky svoje depá, a teda aj výdaj a príjem akýchkoľvek zásielok na ich doručenie. Od toho istého dňa taktiež dočasne pozastavuje prijímanie, resp. odsúhlasovanie akýchkoľvek nových objednávok na poskytovanie svojich služieb.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Máte doma starý telefón? Tieto modely sa predávajú za stovky až tisíce eur
14. mája 2026
Xiaomi 17
Máte niektoré z týchto Xiaomi? Blíži sa aktualizácia, ktorú si určite budete chcieť nainštalovať
14. mája 2026
auto, peniaze, automobilka, ojazdené auto, kúpna cena, automobil, vozidlo
Štát ľuďom prispeje na kúpu auta. Slováci môžu dostať 16 596 eur, mnohí o tom nevedia (PODMIENKY)
15. mája 2026
Samsung Galaxy S26, S26+, S26 Ultra
Samsung sprístupní One UI 9 v ďalších krajinách. Už máme aj presný dátum (čo bude nasledovať)
13. mája 2026

Najnovšie články

  • Facebook zaplavujú falošné slovenské stránky, ktoré píšu aj o politike. Stopy vedú až do Vietnamu (ZOZNAM)
  • OpenAI napadli hackeri. Firma potvrdila, čo sa stalo s údajmi používateľov ChatGPT
  • Prídu programátori o prácu? Microsoft spustil GitHub Copilot App, takmer všetko kódovanie spraví úplne sám
  • Šíri sa teóra, že EÚ minie 8,6 miliardy € na cenzúru a potláčanie pravdy. Realita je niekde úplne inde
  • Štát ľuďom prispeje na kúpu auta. Slováci môžu dostať 16 596 eur, mnohí o tom nevedia (PODMIENKY)

Bude sa vám páčiť

Slovensko, Vietnam, Facebook

Facebook zaplavujú falošné slovenské stránky, ktoré píšu aj o politike. Stopy vedú až do Vietnamu (ZOZNAM)

15. mája 2026
Antimón

Pri Bratislave leží obrovské ložisko kritického kovu. Pre potreby EÚ je mimoriadne dôležité

15. mája 2026
tretí pilier, peniaze, dôchodky, finacnie, konsolidácia, financie

Štát má zvýšiť kľúčové príspevky o stovky eur. Už teraz môžete získať cez 4 000 €, no málokto o tom vie

14. mája 2026
Peniaze, voľno, štát, poplatky, kataster, dôchodok, priemerná mzda, penále, dôchodky, výhry, štát, sankcie, dane, daňový bonus

Dôchodkové prognózy obsahujú chyby. Štát ľudí prosí o pomoc

13. mája 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?