TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: POTVRDENÉ: Samsung bude dodávať Galaxy S24 s dvoma čipmi. Ktorý dostanú Slováci?
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

POTVRDENÉ: Samsung bude dodávať Galaxy S24 s dvoma čipmi. Ktorý dostanú Slováci?

2. novembra 2023 17:41
Roman Drexler - Editor
2. novembra 2023
Zdieľať
4 min
Zdieľať

Bude modely Galaxy S24 poháňať Exynos, alebo Snapdragon? Na túto otázku hľadáme odpoveď už dlho. A zdá sa, že sme ju konečne našli. Samotný generálny riaditeľ spoločnosti Qualcomm totiž prezradil, že Samsung v rámci nového radu zariadení skutočne znovu uplatní tzv. stratégiu dvoch čipov, informuje server SamMobile. To znamená, že svojím spôsobom správne sú obidve odpovede.

Prejsť na:

  1. Áno, Samsung sa vráti k deleniu
  2. Zlá správa pre Slovákov
  3. Opäť v nevýhode

Stratégiu dvoch čipov Samsung uplatňoval dlhé roky až po Galaxy S23, teda súčasnú generáciu vlajkových lodí. Juhokórejský výrobca tieto modely ponúka len v jednom čipovom prevedení, a to so Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Ide o upravenú verziu Snapdragon 8 Gen 2, ktorá má mierne vyššiu maximálnu taktovaciu frekvenciu. Očakávalo sa, že rovnako zvolí aj v prípade Galaxy S24. Tak sa ale zrejme nestane.

Prvé náznaky o tom, že Samsung v Galaxy S24 použije dva čipy, sa objavili už dávnejšie. Sám výrobca to neskôr naznačil predstavením procesora Exynos 2400, hoci v tom čase neuviedol, aké zariadenia bude poháňať. To nám však teraz približuje generálny riaditeľ Qualcommu Cristiano Amon.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Lukáš Zachar (Techbyte.sk)

Áno, Samsung sa vráti k deleniu

Amon sa po oznámení finančných výsledkov spoločnsoti Qualcomm zúčastnil stretnutia, počas ktorého sa vyjadril na adresu nadchádzajúceho radu smartfónov od Samsungu. Potvrdil, že Samsung použije ako vlastný čip, tak aj čip Snapdragon, ako aj to, že Qualcomm by mal tentokrát mať o čosi väčší podiel.

Pre nás sa zrejme nič nezmení. Medzinárodné trhy, medzi ktoré pravdepodobne spadá aj Európa (a teda aj Slovensko), by mali dostať verzie zariadení poháňané čipom Exynos 2400. Vybrané trhy, ako napríklad Spojené štáty a Čína, vraj dostanú nový Snapdragon 8 Gen 3. Údajne to ale nebude platiť pre všetky modely. Najvyšší model z očakávanej trojice, teda Galaxy S24 Ultra, má na všetkých trhoch poháňať procesor od Qualcommu.

Samsung Galaxy S23+
Samsung Galaxy S23+ | Zdroj: Lukáš Zachar (Techbyte.sk)

Zlá správa pre Slovákov

Je to pre nás dobrá správa? Skôr nie. Nový čip od Samsungu totiž ani zďaleka nie je taký výkonný ako Snapdragon 8 Gen 3. Samsung počas oficiálneho podujatia oznámil, že Exynos 2400 je približne 1,7-násobne výkonnejší ako Exynos 2200. Na prvý pohľad to neprezrádza veľa, no v skutočnosti ide o celkom smerodajnú informáciu.

Vieme totiž, že Exynos 2200 v prostredí benchmarkingovej platformy AnTuTu dosiahol skóre vo výške 909 998 bodov. To znamená, že ak je Exynos 2400 1,7-násobne výkonnejší, mal by dosahovať skóre vo výške približne 1,5 milióna bodov.

Web NanoReview uvádza, že novinke od Samsungu sa v skutočnosti podarilo dosiahnuť skóre 1 665 452 bodov, čo je celkom slušné. Stále to však nestačí. Snapdragon 8 Gen 3 si totiž mal vyslúžiť skóre vo výške až 2 milióny bodov, čo poukazuje na zásadný výkonnostný rozdiel, pochopiteľne, v neprospech Samsungu.

Neprehliadnite

Samsung Galaxy S25 Ultra
Samsung prezradil, kedy ukáže sériu Galaxy S26. Na aké zmeny sa treba pripraviť? (+ dátum)
Telekom, Práve sa stalo
Telekom začína rok vo veľkom štýle: Rozdáva zľavy, špičkovú AI aj nové telefóny
Samsung Galaxy S25 Ultra
Galaxy S26 dostane brutálny upgrade: Na displej uvidí len ten, kto ho používa (+ video)
Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Lukáš Zachar (Techbyte.sk)

Opäť v nevýhode

Ak sa budeme riadiť výhradne výsledkami z AnTuTu, môžeme očakávať, že varianty Galaxy S24 a Galaxy S24+ pre Európu budú podstatne pomalšie, ako varianty pre Spojené štáty alebo Čínu. Samozrejme, zatiaľ ide len o čísla na papieri, no keďže sú natoľko rozdielne, je vysoko pravdepodobné, že rozdiely pocítime aj v reálnych scenároch.

Ako-takým svetlom nádeje je, že Galaxy S24 Ultra má na všetkých trhoch poháňať Snapdragon 8 Gen 3, čo znamená, že všetci zákazníci v tomto prípade dostanú rovnakú nádielku.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok POZOR: Hackeri sú čoraz inteligentnejší. Množstvo nástrojov, ktoré efektívne obchádzajú bezpečnostné systémy, neustále rastie!
Ďalší článok AKTUÁLNE: Telekom teší tisíce zákazníkov. Tisícom ľudí sprístupnil vytúženú funkciu!

Najčítanejšie

Polícia
Pokuta až 1 300 € a úplný zákaz šoférovania na 5 rokov. Slováci ignorujú extrémne dôležitú povinnosť
25. januára 2026
Peniaze, elektrina, cena, faktúry, ÚRSO, energopomoc
Odklepli obrovské zmeny pre elektrinu. Státisíce domácností majú vytrhnúť z energetickej chudoby (už platné)
26. januára 2026
Slovensko, EÚ, mimoriadne
Štát má obrovský problém: Peniaze chybne poslal úplne iným ľuďom ako mal
27. januára 2026
tankovanie, benzín, nafta, čerpacie stanice
Na Slovensko prišla nová nafta. Mnohým autám môže poškodiť motor
26. januára 2026

Najnovšie články

  • Štátu praskli nervy. Pripravte si stovky eur, poplatky sa zvyšujú tak, ako nikdy predtým
  • Štát milo prekvapil: V roku 2026 vám vráti aj stovky eur (ako o ne požiadať)
  • Dojazd cez 500 km a nabitie do pár minút: Šikovný elektromobil, ktorý sa vyrába len kúsok od Slovenska (+ ceny)
  • EÚ zavádza tvrdé pravidlo: Toto povinne MUSIA mať všetky autá, inak nemôžu jazdiť (platné od júla 2026)
  • Sociálna poisťovňa varuje: Treba splniť kľúčovú povinnosť, inak na účet „cinkne“ menej peňazí (do 31. januára)

Bude sa vám páčiť

peniaze, bankovky, mince, euro, príspevok

Potvrdili masívne zdražovanie, dotkne sa úplne všetkých. Na čo sa treba pripraviť?

13. januára 2026
Smartfón, operátor, operátori, výpadok, mobilné služby, okamžité platby, porovnanie operátorov, ceny

Kto bol najväčším výrobcom telefónov v roku 2025? Výherca mnohých prekvapí

12. januára 2026
Samsung 130" Micro RGB

Samsung odhalil prvý 130-palcový Micro RGB televízor na svete. Technológia prekonáva hranice možného

8. januára 2026
Samsung Deep Dive

Nie spotrebič, ale spoločník: Samsung predstavil víziu inteligentnej domácnosti na rok 2026

8. januára 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?