TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Threads sa v EÚ tak skoro nedočkáme. Meta blokuje prístupy Európanov cez VPN
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Threads sa v EÚ tak skoro nedočkáme. Meta blokuje prístupy Európanov cez VPN

Posledná aktualizácia: 17. júla 2023 12:06
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 17. júla 2023
Zdieľať
2 min
Threads a Európska únia
Zdroj: Threads/Wikimedia (úprava redakcie)
Zdieľať

Spoločnosť Meta nedávno predstavila svoju novú sociálnu sieť s názvom Threads. Táto sieť je de facto prepojená s Instagramom, no po funkčnej stránke pripomína skôr Twitter. No aj napriek tomu, že ide o viditeľnú kópiu, čerstvá platforma žne úspech. V priebehu okamihov totiž dosiahla 100 miliónov registrovaných používateľov.

Tento míľnik sa podarilo sieti prekonať aj napriek tomu, že nie je dostupná na pôde Európy. A žiaľ, zdá sa, že to tak ešte nejaký čas aj ostane. Meta dokonca začala blokovať prístupy Európanov cez VPN, čo naznačuje, že americký gigant a Európska únia (EÚ) aktuálne nemajú zrovna tie najlepšie vzťahy. O novinke informuje portál AppleInsider.

Používatelia, ktorí sa k Threads pripojovali cez VPN, začali hlásiť, že nemôžu získať prístup k už zverejneným príspevkom ani publikovať nové príspevky, hoci predtým sa im podarilo úspešne prihlásiť. Neskôr Meta potvrdila, že aktívne pracuje na blokovaní občanov EÚ, ktorí sa na sieť snažia prihlásiť za použitia VPN služieb.

„Sieť Threads je aktuálne nedostupná vo väčšine európskych krajín,“ hovorí Meta. „Nasadili sme ďalšie opatrenia proti ľuďom z týchto krajín, ktorí sa snažia pripojiť k Threads.“

Zdroj: Meta

Threads zbiera široké spektrum citlivých údajov

Threads v EÚ zatiaľ nedebutovala kvôli regulačným úradom a ich podozreniu z množstva a škály údajov, ktoré sieť zbiera o svojich používateľoch. Údajne žiada o prístup k viacerým citlivým dátam, vrátane dátam o zdraví, financiách, kontaktoch, histórii vyhľadávania, polohe a ďalších. Tretím stranám ale údajne môže odosielať aj informácie o sexuálnej orientácii, náboženskom a politickom presvedčení či o rase a etnickom pôvode.

Zatiaľ nemožno povedať, kedy by mohla byť sieť Threads dostupná aj na európskej pôde. Zrejme to však ešte nejaký čas potrvá, súdiac podľa prístupu európskych orgánov aj samotnej Mety.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Slovensko, štát, zákon, sviatok, samosprávne kraje, zákonník
Slovensko sa zmení na nepoznanie. Už je jasné, že o prácu prídu tisíce ľudí
8. júna 2026
Samsung Galaxy Watch8 Classic
Galaxy Watch sa zmenia na nepoznanie. K lepšiemu (prehľad noviniek)
10. júna 2026
Dopravná značka
Na Slovákov číha poriadne drahá lekcia. Kto nepozná túto značku riskuje pokutu 200 eur
8. júna 2026
Samsung Galaxy Z Fold7
Ak stále váhate nad skladačkou od Samsungu, Galaxy Z Fold8 vám otvorí oči
9. júna 2026

Najnovšie články

  • Nové pravidlo EÚ je mimoriadne prísne. Výrobcovia áut vám musia povinne odovzdať dáta (platí aj pre staršie autá)
  • Máte Pixel Watch? Google chystá veľkú aktualizáciu. Jeden model však má smolu
  • Prišla vám podozrivá SMS-ka? Neotvárajte ju, takto ju za pár sekúnd môžete nahlásiť (NÁVOD)
  • Máte doma starší počítač či hernú konzolu? Zberatelia za ne núkajú tisíce eur
  • Máte pomalý internet? Operátor môže porušovať zmluvu. Ako ho certifikovane zmerať? (NÁVOD)

Bude sa vám páčiť

Nové pravidlo EÚ je mimoriadne prísne. Výrobcovia áut vám musia povinne odovzdať dáta (platí aj pre staršie autá)

11. júna 2026
WhatsApp

EÚ si podala Metu. WhatsApp sa musí okamžite zmeniť, inak príde pokuta

10. júna 2026
Siri AI

Prečo nová Siri AI nepríde do EÚ? Apple priamo obvinil Brusel, ten zas viní Apple

10. júna 2026
Robert Fico

Slovensko zasiahla ďalšia vážna kríza. Fico to už rieši, o pomoc prosí aj EÚ

9. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.