TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Veľa peňazí, málo muziky: VR headset od Apple za 3 500 dolárov nedostane natívnu podporu pre Netflix
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Veľa peňazí, málo muziky: VR headset od Apple za 3 500 dolárov nedostane natívnu podporu pre Netflix

Posledná aktualizácia: 24. júla 2023 12:45
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 24. júla 2023
Zdieľať
2 min
Zdroj: Apple/Pixabay/Pexels/úprava redakcie
Zdieľať

Apple začiatkom júna predstavil svetu svoj vôbec prvý VR headset s názvom Vision Pro. Zariadenie sa počas prezentácie pýšilo mnohými špičkovými kapacitami, a to nielen po softvérovej, ale i hardvérovej stránke. Následne to ale kalifornský gigant zaklincoval cenovkou, ktorá je priam astronomická. Uviedol, že headset sa bude na domácom trhu predávať za 3 500 dolárov.

Túto cenovku sa snažil obrániť rôznymi argumentami, ako je napríklad natívna podpora pre rôzne obľúbené služby. Po novom sa ale dozvedáme, že minimálne jedna takáto služba sa natívnej podpory nedočká. Je ňou Netflix, píše The Verge.

S touto nie zrovna potešujúcou správou prichádza Mark Gurman z Bloombergu. V novom vydaní svojho newsletteru Power On uvádza, že Netflix nateraz neplánuje vydať natívnu aplikáciu pre Vision Pro. Namiesto toho headsetu sprístupní verziu aplikácie určenú pre tablety iPad. Údajne bude fungovať v nezmenenej podobe, čiže bez optimalizácie.

Netflix volí jednoduchší prístup

Podľa Gurmana majú vývojári, ktorí nechcú vyvíjať softvér pre Vision Pro úplne od základov, dve možnosti. Prvou je do headsetu implementovať aplikácie pre iPad bez ďalšej optimalizácie. Druhou možnosťou je to isté, ale s optimalizáciou.

Od tak veľkého mena, ako je Netflix, sa očakávala skôr prvá možnosť. Známa streamingová platforma si ale nakoniec zvolila jednoduchšiu metódu.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Ako presne bude fungovať aplikácia Netflixu na Vision Pro je nateraz otázne. Keďže sa však nechystá žiadna ďalšia optimalizácia, možno očakávať, že vizuálom i funkčnosťou bude rovnaká ako verzia pre iPady.

Námahu si dá málokto

Netflix pritom zrejme nebude jedinou firmou, ktorá zvolí takýto prístup. Vytvorenie špecializovaného softvéru pre nový Vision Pro doposiaľ prisľúbilo len veľmi málo spoločností, čo pre Apple môže predstavovať nemalé komplikácie.

Nie je vylúčené, že headset si s aplikáciami pre tablety porozumie bez problémov. Pravdou však môže byť aj opak.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

OnePlus, Európa
Je to tak, ako sme sa báli. Z Európy odchádza veľká a obľúbená značka telefónov
15. júla 2026
LG QNED93
Predáva ho za polovicu: Alza zlacnila špičkový 65″ Mini LED televízor od LG. Je lacnejší než 55″ verzia
14. júla 2026
JBL Boombox 3 WiFi
JBL Boombox 3 s výkonom 180 W je v megavýpredaji Alzy. Má Wi-Fi, Dolby Atmos a hodnotenie 96 %
14. júla 2026
KRUPS Sensation C50
Za automatický kávovar nemusíte dať 500 €. Alza zlacnila obľúbený KRUPS pod 300 €
16. júla 2026

Najnovšie články

  • Zbláznila sa Alza? 65″ LG OLED so soundbarom stojí menej než samotný televízor, ušetríte stovky eur
  • Celý občiansky už neukážete. EÚ chystá veľkú zmenu, v mobile budete mať aj vodičák či diplom
  • Odpočúvanie za pár desiatok eur: Takto ľahko môže niekto nahrávať vašu kanceláriu
  • Máte alebo chcete skladací telefón? Týchto 5 chýb vás môže stáť drahý servis
  • Galaxy S27 sa môže inšpirovať iPhonom. Jednou zmenou však poriadne nahnevá používateľov

Bude sa vám páčiť

iPhone

Problémy v raji: Nainštalovali ste iOS 26.5.2? Používatelia hlásia prudké vybíjanie aj prehrievanie

14. júla 2026
iOS 27

Apple sprístupnil iOS 27 pre každého. Ako si nainštalovať verejnú betu

14. júla 2026

AI zarába ako teplé rožky. Generuje miliardy, no zrejme len dočasne

14. júla 2026

Chystajte peňaženky. Smartfóny sú na tom najhoršie za posledných 13 rokov

14. júla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.