TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Číňania predbiehajú dobu: Výrobca chce použiť ChatGPT ako natívneho hlasového asistenta vo svojich smartfónoch!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Číňania predbiehajú dobu: Výrobca chce použiť ChatGPT ako natívneho hlasového asistenta vo svojich smartfónoch!

Posledná aktualizácia: 7. júna 2023 10:35
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 7. júna 2023
Zdieľať
2 min
Zdroj: Pexels/Pixabay/úprava redakcie
Zdieľať

ChatGPT sa zrejme už čoskoro dopracuje do prvého hardvérového produktu. Známa čínska firma totiž plánuje populárny jazykový model použiť ako natívneho hlasového asistenta pre svoje smartfóny, píše server 91Mobiles.

ChatGPT je aktuálne najpoužívanejšou aplikáciou na svete. Historicky pritom ide o najrýchlejšie rastúcu aplikáciu, a to najmä kvôli schopnosti jazykového modelu adekvátne odpovedať prakticky na akúkoľvek otázku. Od jeho debutu v novembri minulého roku sa pre vývoj vlastnej AI rozhodlo viacero vplyvných technologických firiem, no stále platí, že ChatGPT dominuje.

V poslednom období začal jazykový model prenikať k ešte väčšiemu počtu ľudí, pod čo sa podpísal aj vznik dedikovanej mobilnej aplikácie. ChatGPT je však integrovaný aj do softvéru tretích strán, ako je napríklad SwiftKey. Čoskoro však neostane len pri softvéri.

ChatGPT
Zdroj: ATRIA Innovation

ChatGPT ako hlasový asistent

ChatGPT totiž môže v dohľadnej budúcnosti figurovať ako natívny hlasový asistent v smartfónoch známej čínskej značky. Reč je o spoločnosti Infinix, ktorá sa okrem iného pýši napríklad najrýchlejšou technológiou nabíjania pre mobilné telefóny.

Táto firma má už v priebehu tohto mesiaca na pôde Indie predstaviť nový smartfón s názvom Infinix Note 30. Toto zariadenie sa má pýšiť minimálne jedným kľúčovým prvenstvom, a to už zmienenou integráciou ChatGPT ako natívneho hlasového asistenta.

Táto inovácia dosť možno poskytne spoločnosti obrovský náskok pred konkurenčnými hlasovými asistentmi, vrátane Siri od Apple. Nakoľko totiž bude systém do smartfónov priamo integrovaný, výrobca môže svoje zariadenia adekvátne optimalizovať, aby z neho dokázal vyťažiť čo najviac.

Isté to ale zatiaľ nie je, keďže Infinix doposiaľ nič oficiálne nepotvrdil. Každopádne, na potvrdenie či vyvrátenie tejto kurióznej špekulácie už nebudeme musieť čakať pridlho.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Peniaze, bankovky
Štát ľuďom začal vyplácať 200 eur mesačne. Ten, kto sa zapojí, peniaze dostane až 10 mesiacov
23. apríla 2026
Peniaze, bankovky, euro, pokuta, dane, DPH, minimálna mzda, poplatok
Zaskočení ostali aj odborníci. Štát chce začať ľuďom odoberať vodičské preukazy aj majetok
22. apríla 2026
peniaze, bankovky, mince, euro, príspevok
Je to tu: Štát budúci týždeň zavedie krutú povinnosť. Kto ju nesplní, čakať má devastačnú pokutu
22. apríla 2026
plošné dotovanie, ruský plyn, energopomoc 2026, ceny plynu, ETS 2, ceny energií
AKTUÁLNE: Štát od mája zvyšuje cenu plynu pre všetkých
22. apríla 2026

Najnovšie články

  • Nová štúdia: Alergie trvajú dlhšie a komáre prinášajú nové vírusy. Európa cíti tvrdé dôsledky otepľovania
  • Samsung čelí historicky druhému štrajku. AI mu zarába obrovské sumy, zamestnanci z toho vraj nič nemajú
  • Telefón s 10 000 mAh batériou, ktorý nezničí váš rozpočet? Xiaomi testuje hneď tri
  • Putin v Rusku vypol internet. Vraj pre dobro ľudí
  • Sociálna poisťovňa rozhodla, čo treba robiť s 8. májom. Mnohí majú nárok na príspevok (čo spraviť)

Bude sa vám páčiť

Samsung TV (2025)

Samsung čelí historicky druhému štrajku. AI mu zarába obrovské sumy, zamestnanci z toho vraj nič nemajú

24. apríla 2026
ChatGPT

GPT-5.5 je oficiálne vonku: Prekonal dokonca aj Claude, toto všetko ponúka (kto má prístup)

24. apríla 2026
mimoriadne, EÚ

EÚ spraví z 27 štátov jeden trh. Prinesie to nielen lacnejšie energie (+ dátum)

24. apríla 2026
Google

Google cez AI generuje 75 % svojho kódu. Je len otázkou času, kedy to začnú robiť aj ostatní

23. apríla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?