TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Národná kyberbezpečnostná hra CyberGame otvára svoj druhý ročník
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Národná kyberbezpečnostná hra CyberGame otvára svoj druhý ročník

Posledná aktualizácia: 2. marca 2023 8:34
Eva Cimbálková
Publikované 2. marca 2023
Zdieľať
3 min
CyberGame
Zdroj: CyberGame/úprava redakcie
Zdieľať

Druhý ročník slovenskej kyberbezpečnostnej súťaže CyberGame akcentuje hľadanie talentov pre oblasť kybernetickej bezpečnosti bez rozdielu veku. Scenáre sú inšpirované aktuálnymi udalosťami, keďže úlohy pripravujú aj profesionáli z Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT.

Odborným garantom súťaže je Národný bezpečnostný úrad. CyberGame 2023 sa hrá desať týždňov, od 1. marca do 10. mája.

„Mimoriadny záujem hráčov rôzneho veku, zo škôl aj profesií a odborné ocenenia sú záväzkom, ako urobiť CyberGame ešte atraktívnejšiu,“ hovorí Rastislav Janota, riaditeľ NCKB SK-CERT. „Pridávame hracie vetvy a úlohy, ktoré reagujú na aktuálne kyberbezpečnostné hrozby. Hraciu platformu na jednej strane otvárame pre širokú verejnosť, na druhej zvyšujeme náročnosť na bezpečnostných profesionálov, ktorí hrajú.“

Bude CyberGame úspešná ako minulý rok?

V prvom ročníku CyberGame sa registrovalo viacej ako tisícdvesto účastníkov a takmer šesť stovák aktívne hralo. S najvyšším možným počtom bodov zvíťazil programátor, ktorý bol „iba zvedavý“, a najúspešnejšia hráčka, rovnako zvedavá, hrala počas materskej dovolenky, „keď dieťa spalo“. V oboch prípadoch však treba dodať, že obaja sú špičkoví IT profesionáli. Najmladší ocenený hráč mal dvanásť rokov a takmer štyri desiatky aktívnych hráčov uviedli, že sú učitelia.

CyberGame 2023
CyberGame 2023

„Presne takých ľudí potrebuje kybernetická bezpečnosť – zvedavých, odvážnych a náročných,“ akcentuje Rastislav Janota. Prvý ročník CyberGame našiel výnimočné talenty a zároveň ukázal širokej verejnosti tú kreatívnu a atraktívnu podobu kybernetickej bezpečnosti.

Uplynulý rok nám ukazuje, akí zraniteľní sme v kybernetickom priestore, akútne nám pripomína chýbajúce tisícky kyberbezpečnostných profesionálov na Slovensku a zároveň potrebu povedomia v tejto oblasti.

CyberGame je predovšetkým súťaž z oblasti kybernetickej bezpečnosti a obsahuje viac ako sedemdesiat úloh rôznej náročnosti. Na účasť v hre stačí počítač a voľne dostupné analytické nástroje, pričom  za každú vyriešenú úlohu hráči zbierajú body a vlajky. Tím SK-CERT zároveň spravuje komunikačný kanál pre hráčov a poradenstvo.

Tí najlepší získajú hodnotné ceny

V CyberGame 2023 nájdu hráči tri analytické vetvy – malvérová, forenzná a OSINT analýza a nasleduje kryptografia. Novinkami sú hracia vetva na zvýšenie úrovne bezpečnosti, takzvaný hardening, a netechnická vetva s názvom procesy a riadenie bezpečnosti.

Dvojicu najlepších hráčov a najlepšiu hráčku CyberGame 2023 čaká študijná cesta do kyberbezpečnostného výskumného a vývojové centra Check Point Software Technologies v Izraeli. Najlepší hráč študent získa prestížny hráčsky notebook, ďalší notebook je pripravený pre najmladšieho hráča, ktorý zvládne bodový limit aspoň za dva najľahšie scenáre. 

Okrem hlavných cien sú odmeny vo viacerých kategóriách – experti ako najlepší hráči vo vetvách, učitelia alebo zamestnanci verejnej správy.

Zdroj: Tlačová správa CyberGame

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Netflix
Netflix má konkurenciu zo Slovenska. Ponúka filmy a seriály zadarmo
6. júna 2026
USB TV
USB port na televízore dokáže viac, než si myslíte. Čo k nemu môžete pripojiť a čo radšej nie
6. júna 2026
Majitelia týchto starších vlajkových lodí Samsung majú smolu. Kľúčová aktualizácia im nepríde (ZOZNAM)
5. júna 2026
Xiaomi 17
80 % kapacity aj po 1 600 nabíjacích cykloch: Tento telefón je snom mnohých Slovákov (už sa dá kúpiť)
5. júna 2026

Najnovšie články

  • GPS nad Európou niečo ruší: Vedci identifikovali ruské vojenské satelity
  • Príde vám Galaxy S26 príliš drahý? Žiadny strach. Samsung chystá riešenie
  • iPhone vs. Android: Ktorá značka vás lepšie ochráni pred škrabancami a prasklinami?
  • iPhone 18 Pro nedostane väčšiu batériu, no aj tak má vysmiať väčšinu Androidov
  • Je pravda, že ľudia používajú len 10 % mozgu?

Bude sa vám páčiť

GPS satelit

GPS nad Európou niečo ruší: Vedci identifikovali ruské vojenské satelity

7. júna 2026
Samsung Galaxy S26

Príde vám Galaxy S26 príliš drahý? Žiadny strach. Samsung chystá riešenie

7. júna 2026
Samsung Galaxy S26 Ultra, Privacy Display

iPhone vs. Android: Ktorá značka vás lepšie ochráni pred škrabancami a prasklinami?

7. júna 2026
iPhone 17 Pro

iPhone 18 Pro nedostane väčšiu batériu, no aj tak má vysmiať väčšinu Androidov

7. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.