AKTUÁLNE: Veľký slovenský operátor vypol 9 českých staníc. Ďalší budú nasledovať

2 min
televízna stanica
Zdroj: Jordi C (úprava redakcie)

Mnohí ľudia si vyberajú poskytovateľa televíznych služieb podľa množstva programov alebo balíkov, ktoré ponúka. Určite ich preto nepoteší, že slovenský operátor Orange pristúpil k vypnutiu viacerých českých kanálov. O tejto téme informuje web Živé.sk.

Slováci sa zvyknú často sťažovať na slovenskú televíznu tvorbu. Z toho dôvodu si neraz radšej zapínajú našich českých susedov, ktorí točia zaujímavé filmy a seriály. To sa ale nepáči dvom našim najväčším komerčným televíziám – Televízii Markíza a TV JOJ. Práve od nich pochádza žiadosť obmedziť české televízne stanice.

Prvotná žiadosť hovorila o tom, aby telekomunikační operátori neponúkali obsah českých staníc v čase, keď oni vysielajú filmy a seriály, na ktoré vlastnia práva na našom území oni. Namiesto obmedzenia ale došlo k úplnému zrušeniu.

prima tv
České kanály si zákazníci Orange viac nepozrú. | Zdroj: Facebook/Prima

Namiesto českých staníc Discovery

Ako prvý sa k tomuto činu odhodlal slovenský operátor Orange, ktorý odstránil české kanály v pondelok 20. februára. Pre portál Živé.sk potvrdil, že ich úplne vyraďuje z ponuky, takže diváci o ne prídu. Informovaní o tom budú priamo na obrazovke, kde sa im zobrazí hláška o licenčných podmienkach, kvôli ktorým ich nie je možné sledovať.

Zákazníci televízie od Orange prídu o nasledovné stanice: Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Prima Love, Prima Star, ČT Šport a ČT Art.

Namiesto nich dostanú prémiový balík Discovery Extra, ktorý štandardne stojí 1,50 € mesačne, no oni ho získajú zadarmo. Tento balík obsahuje programy Travel Channel, Animal Planet HD, Discovery Science HD, ID HD, Discovery Turbo Extra HD a Food Network HD.

Ostatní operátori zatiaľ nepristúpili k rovnakému obmedzeniu alebo vypnutiu českých televíznych staníc. Nie je však vylúčené, že k tomu v blízkej dobe dôjde.

Zdieľaj tento článok