TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: iPhone 15 Ultra má do výbavy dostať opäť niečo prevratné: Na Androide to bolo už pred 4 rokmi
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

iPhone 15 Ultra má do výbavy dostať opäť niečo prevratné: Na Androide to bolo už pred 4 rokmi

27. septembra 2022 9:33
Lukáš Zachar
27. septembra 2022
Zdieľať
2 min
Zdieľať

Aj napriek tomu, že séria iPhone 14 na trh prišla len nedávno, sa v technologických kuloároch okamžite začalo šepkať o budúcoročných modeloch. Práve pri nich má Apple spraviť jednu z najväčších zmien vôbec. Hlavnou hviezdou predstavenia pritom má byť iPhone 15 Ultra. Najnovšie informácie pritom naznačujú, že môže ponúknuť až dva predné fotoaparáty.

Apple podľa dostupných informácií budúci rok zmení názvoslovie top modelu z ponuky smartfónov. iPhone Pro Max sa má zmeniť na iPhone Ultra a vďaka informátorovi Majinovi Bu už teraz vieme minimálne o jednej z vlastností, ktorá ho má od „bežných“ iPhonov oddeľovať.

Podľa informátora má iPhone 15 Ultra ponúknuť dva predné fotoaparáty. Na čo bude slúžiť druhý senzor zatiaľ nie je jasné. Očakáva sa, že iPhone 15 Pro bude mať len jeden predný fotoaparát.

https://twitter.com/MajinBuOfficial/status/1574360719965003776

Ak vám dva predné fotoaparáty prídu povedomé, nie ste sami. S podobným riešením ešte v roku 2018 prišiel Google v čase, keď predstavil obľúbený Google Pixel 3. Google druhý fotoaparát využíval pre automatický výber najlepšej (rozumej najmenej rozmazanej) fotky pomocou AI. Či rovnaký prístup zvolí aj Apple si zatiaľ môžeme len tipnúť.

iPhone 15 Ultra: Viac úložiska aj USB-C

Ďalšia zmena sa má týkať úložiska. Informátor tvrdí, že iPhone 15 Ultra ponúkne najmenej 256 GB úložisko (iPhone 14 Pro začína na 128 GB). iPhone 15 Pro má rovnako ako tohtoročný model začínať na 128 GB úložisku.

Poslednou zmenou má byť prechod na USB-C. To sa ale vzhľadom na nové pravidlá v EÚ a ďalších krajinách po celom svete dalo čakať. Je pravdepodobné, že na USB-C prejdú všetky budúcoročné iPhony.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Vladimir Putin a Edward Snowden Putin neváhal: Edwardovi Snowdenovi udelil ruské občianstvo. Neočakáva sa, že by narukoval
Ďalší článok kontroly na hraniciach AKTUÁLNE: Do Česka sa nedostanete tak ľahko. Obnovujú sa kontroly na hraniciach!

Najčítanejšie

Dôchodok, peniaze, euro
Sociálna poisťovňa kráti niektoré dôchodky na polovicu. Platí to pri súbehu dávok
9. februára 2026
peniaze, dávky, príspevok
Štát začal vyplácať príspevok pre rodičov. 10 mesiacov bude vyplácať po 200 €
10. februára 2026
peniaze, bankovky, mince
Je tu nová konsolidácia: Štát strhne Slovákom z výplat cez 150 €, živnostníci odvedú vyše 800 €
10. februára 2026
Značku s otáznikom skoro nikto nepozná. Náš čitateľ za to zaplatil pokutu 200 €
8. februára 2026

Najnovšie články

  • Nespoliehajte sa na to, že skryté radary sú špecifické modely áut. Polícia má taktiku, aby zmiatla vodičov
  • Štát od roka 2026 zvýšil náhrady na pracovné cesty (+ presné sumy)
  • Energošeky chodia bohatým politikom, mnohé chudobné domácnosti nedostali ani euro
  • Benzín si budete môcť vyrobiť aj doma. Jeden liter vás však vyjde na 4 €
  • Kuba nemá letecké palivo: Letecké spoločnosti rušia lety, ministerstvo vydalo varovania

Bude sa vám páčiť

NFC, mobil, platba

NFC v smartfónoch čaká radikálna zmena. Platenie telefónom bude fungovať inak

8. februára 2026
Elon Musk

Elon Musk chystá revolúciu do vrecka. Telefón to nie je, odkazuje svetu

7. februára 2026
iPhone 17 Pro

iPhony sú prakticky neprelomiteľné. Ich ochranu nevie prelomiť ani forenzný softvér

6. februára 2026
skladací iPhone

Skladací iPhone zrejme budete chcieť aj vy. Apple staví na komponent, ktorý zahanbí všetku konkurenciu

2. februára 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?