TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Polícia rieši kuriózny prípad: Muž bol svedkom nehody, namiesto pomoci začal vysielať naživo na Facebook
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Polícia rieši kuriózny prípad: Muž bol svedkom nehody, namiesto pomoci začal vysielať naživo na Facebook

Posledná aktualizácia: 16. augusta 2022 15:26
Lukáš Zachar
Publikované 16. augusta 2022
Zdieľať
2 min
Zdroj: Polícia SR (FB) / Novohradské
Zdieľať

Šoféri aj nešoféri by mali vedieť, že pri nehode je potrebné v rámci dodržania bezpečnosti pomôcť zraneným ľuďom. Neplatí to, pochopiteľne, len o dopravných nehodách, ale aj všeobecne. Takto základné nutkanie bohužiaľ v srdci nenosí každý z nás, o čom svedčí skutočne smutný príbeh z minulého týždňa, na ktorý upozornila Polícia SR.

„Viacerí ste nám poslali video z Facebooku, v ktorom si muž robil bezprostredne po zrážke „live-ku“ priamo z miesta nehody. Zo záberov vyplýva, že na mieste ešte nebola ani polícia, ani záchranné zložky,“ píše polícia v príspevku.

„Namiesto toho , aby autor videa aktívne pomáhal obetiam nehody, prípadne poskytoval prvú pomoc, jednoducho vytiahol mobil a začal si všetko natáčať,“ dodáva.

Zdroj: Polícia SR (Facebook)

Predmetné video vzniklo po tragickej nehode, ktorá sa minulý týždeň udiala v smere od Lučenca na Rimavskú Sobotu, kde vodič Renault Clio prešiel do protismernej časti vozovky, kde narazil do oprotiidúceho kamióna. Vodič auta zrážku, bohužiaľ, neprežil.

„V niektorých krajinách je natáčanie a fotografovanie nehôd zakázané. Nielen my, ale aj naši zahraniční kolegovia sme na túto zvláštnu aktivitu veľmi hákliví,“ hodnotí konanie muža polícia.

Polícia upozorňuje, že fotenie si a natáčanie videí je nepríjemné nielen pre záchranné zložky, ale hlavne pre zúčastnené osoby a ich rodiny. Namiesto okamžitého vysielania na sociálne siete je oveľa viac na mieste pomôcť tak, ako len viete.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Okopírovať ju nevie ani Čína: Celý digitálny svet závisí od strojov jedinej európskej firmy ASML
8. marca 2026
Samsung Galaxy Watch8
Zamestnancov „kontrolujú“ cez smart hodinky: Orange prináša inovatívne riešenie s názvom Pracovný asistent
6. marca 2026
grafické karty
Chcete si poskladať nový PC? Čím skôr, tým lepšie. Lacné grafické karty vyhynú do roku 2028 (analýza)
6. marca 2026
Ktorý smartfón je najlepší? Pixel neobhájil titul, na trón sa vrátil Apple s iPhone 17 Pro
6. marca 2026

Najnovšie články

  • Bazoš.sk si začal pýtať 0,01 € za overenie účtu, ľudia sa boja podvodu. O peniaze neprídete (VYSVETLENIE)
  • Apple chystá MacBook Ultra s dotykovým OLED displejom a vyššou cenou
  • MacBook Neo za 699 € má jediný cieľ, a to zničiť lacné Windows notebooky. Analytici tvrdia, že sa to môže podariť
  • Okopírovať ju nevie ani Čína: Celý digitálny svet závisí od strojov jedinej európskej firmy ASML
  • Ako získať z daňového priznania maximum: Tieto odpočty na rodinu a hypotéku vám vrátia tisíce eur

Bude sa vám páčiť

Elektromobily sa pri prenasledovaní neosvedčili. Rakúski policajti s nimi končia

7. marca 2026
tachograf, polícia, hliadka, kontrola

Vodiči dodávok si musia do 1. júla nainštalovať inteligentný tachograf

27. februára 2026
iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max

Bývalá zamestnankyňa Alzy láka na nový iPhone 16 Pro len za 9,99 €. Vraj sa chce firme pomstiť

25. februára 2026
Dopravná polícia, pokuta, kompetencie mestskej polície, priestupky, policajné autá

Kto zablokuje MHD, dostane pokutu 1 000 €. Polícia vo Viedni bude nekompromisná

21. februára 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?