TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Polícia SR na Facebooku vyberá dizajn policajných áut: Ľudia sa búria, farby vraj propagujú Ukrajinu
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Polícia SR na Facebooku vyberá dizajn policajných áut: Ľudia sa búria, farby vraj propagujú Ukrajinu

Posledná aktualizácia: 8. júna 2022 14:09
Lukáš Zachar
Publikované 8. júna 2022
Zdieľať
2 min
Zdieľať

Polícia Slovenskej republiky dnes ráno na Facebooku zverejnila anketu, v ktorej môžu ľudia rozhodnúť, ako bude vyzerať nový dizajn policajných áut. Tak, ako snáď pri všetkom, aj táto snaha sa nestretla len s pochvalou, ale aj kritikou.

Anketa, ktorú Polícia SR spustila dnes bude trvať až do nedele 12.6.2022. V čase písania článku sa do ankety zapojilo už vyše 40-tisíc ľudí z celého Slovenska, ktorí postupne rozhodujú o tom, v akom dizajne budeme na ulici stretávať policajné jednotky.

„Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia. Z týchto dôvodov pracujeme na reforme, ktorej výsledkom bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom, o ktorom môže v týchto dňoch rozhodnúť aj široká verejnosť,“ povedal prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Z nového dizajnu však nie sú nadšení úplne všetci. Pod príspevkom sa začali hromadiť komentáre, ktoré farebnú schému policajných áut prirovnávajú k ukrajinskej vlajke.

Polícia SR čelí aj kritike

„Prečo sú tam ukrajinské farby, my sme Slovensko,“ píše jeden komentujúci. „Už nie sú dobré tie čo máte teraz? A prečo vo farbách Ukrajiny?,“ pýta sa ďalší. „Žiadne lebo propagujete Ukrajinu,“ dodáva tretí.

Komentujúci, ktorí dizajn kritizujú si možno neuvedomujú, že polície rôznych európskych krajín už dnes používajú veľmi podobnú farebnú kombináciu. Medzi ne napríklad patrí susedné Česko, Nemecko či Spojené kráľovstvo.

„Človek si dnes už nemôže dať ani banánovú a šmolko zmrzku bez toho, aby sa obával, že mu nejaká dôchodkyňa ústa rozbije paličkou,“ zamyslel sa jeden z komentujúcich.

Aký názor na nový dizajn policajných vozidiel máte vy? Páčia sa vám návrhy? Ak áno, nezabudnite zahlasovať v ankete na Facebooku.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Nekomentované Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

banka, platobná karta
Na Slovensku už platí fantastický zákon. Takmer nikto o ňom nevie, mimoriadne uľahčuje život
13. júla 2026
LG QNED93
Predáva ho za polovicu: Alza zlacnila špičkový 65″ Mini LED televízor od LG. Je lacnejší než 55″ verzia
14. júla 2026
Wi-Fi router, WiFi
Vybrali sme 3 najlepšie Wi-Fi routery. Jeden stojí len 44,90 €
13. júla 2026
JBL Boombox 3 WiFi
JBL Boombox 3 s výkonom 180 W je v megavýpredaji Alzy. Má Wi-Fi, Dolby Atmos a hodnotenie 96 %
14. júla 2026

Najnovšie články

  • Odchádzate na dovolenku? Pozor, nabíjačky nenechávajte v zásuvkách. Hasiči vysvetlili, čo hrozí
  • Android Auto dostane úplne nový vzhľad. Google ukázal, čo všetko sa zmení
  • Prvé prepočty sú vonku: Dôchodky môžu v roku 2027 stúpnuť o desiatky eur
  • Jednoduchšia výmena batérie v EÚ? Pozor, pre tieto zariadenia to neplatí
  • Microsoft varuje pred odkladaním aktualizácií Windows. Tri dni už môžu byť priveľa

Bude sa vám páčiť

Klimatizácia

Za klimatizáciu v stojacom aute hrozí pokuta. Platí to aj na Slovensku

14. júla 2026
kolobežky, zákaz, zákaz kolobežiek

Štát zakáže elektrické kolobežky s rýchlosťou nad 25 km/h. Sú príliš nebezpečné (+ dátum)

13. júla 2026
Polícia

Polícia stíha 19-ročného mladíka za to, že na Facebooku vysielal platený športový prenos

12. júna 2026
SMS

Prišla vám podozrivá SMS-ka? Neotvárajte ju, takto ju za pár sekúnd môžete nahlásiť (NÁVOD)

10. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.