TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Pomocnú ruku podala aj spoločnosť LG: Darovala materiálnu pomoc ukrajinským utečencom
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Pomocnú ruku podala aj spoločnosť LG: Darovala materiálnu pomoc ukrajinským utečencom

Redakcia
26. mája 2022
LG
Zdieľať

Spoločnosť LG Electronics pokračuje v úzkej spolupráci s nevládnymi organizáciami. Na pomoc ukrajinským utečencom poskytne ďalšiu materiálnu pomoc. Spoločnosť LG od začiatku ukrajinského konfliktu darovala dovedna 92 spotrebičov, ktoré boli odoslané do 13 asistenčných miest pre utečencov v Česku a na Slovensku.

Spoločnosť LG Electronics v spolupráci s vybranými českými aj slovenskými úradmi a nevládnymi organizáciami dodáva do utečeneckých centier domáce spotrebiče. Medzi darované spotrebiče patria mikrovlnné rúry, chladničky, práčky a sušičky.

LG daruje materiálnu pomoc utečencom z Ukrajiny / Zdroj: LG Electronics

V Českej republike LG úzko spolupracuje s nevládnou Organizáciou pre pomoc utečencom a taktiež so zástupcami miest a obcí Mělník a Vážany nad Litavou. Taktiež podporuje humanitárne centrum zriadené českou stavebnou firmou Donap a Združenie pre integráciu a migráciu poskytujúce právne služby utečencom.

„Darované spotrebiče pre ženy s deťmi sme umiestnili do centra Liberty v Ostrave. Už teraz ich využíva stovka žien s deťmi. Nové práčky, chladničky aj sušičky sú celkom funkčné a už od inštalácie veľmi vyťažené,“ uviedla Andrea Milatová, sociálna pracovníčka Organizácie pre pomoc utečencom.

Na Slovensku sú spotrebiče k dispozícii v miestach spravovaných Slovenskou katolíckou charitou, ktorá sa zameriava na pomoc osirelým deťom utečencov v Bratislave, Snine, Košiciach, Spišskom Podhradí a Prešove. LG v rámci pomoci ukrajinským utečencom poskytuje hmotnú pomoc aj asistenčným miestam v Kežmarku, ktoré spravuje Slovenský Červený kríž.  

Zdroj: LG Electronics

„Obrovská vlna solidarity po vojne na Ukrajine priniesla veľkú potrebu pomoci pre zariadenia mimovládnych organizácií, v ktorých sú umiestnení utečenci z Ukrajiny. Vďaka spoločnosti LG budeme môcť vyprať posteľnú bielizeň a oblečenie pre viac ako 250 Ukrajincov,“ komentuje generálny tajomník Slovenskej katolíckej charity, Miroslav Dzurech.

Ďalšia materiálna pomoc od spoločnosti LG prebieha aj v priebehu mája. LG venuje ďalšie sušičky, práčky aj chladničky, ktoré poputujú z poľských skladov na pomoc ukrajinským utečencom. Pomoc spoločnosť LG poskytne Adventistickej agentúre pre pomoc a rozvoj, medzinárodnej humanitárnej organizácii poskytujúcej pomoc ľudom v núdzi.

Spoločnosť LG zostáva v neustálom kontakte so zástupcami nevládnych organizácií, aby mohla čo najlepšie reagovať na ich okamžité potreby. LG spoločne so sesterskými spoločnosťami darovala výrobky a potrebné zásoby v hodnote 1 milióna USD do utečeneckých centier po celom svete.

LG pomáha utečencom z Ukrajiny / Zdroj: LG Electronics

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti LG Electronics

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Nekomentované Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

daň za prejdený kilometer
Schválili daň za každý prejdený kilometer. Vodiči si priplatia cez 500 € eur ročne, budú im kontrolovať tachometre
29. júla 2026
peniaze, bankovky, mince, euro, DPH, daň, platby v hotovosti
Finančná správa oznámila tvrdé kontroly. Ľudí čaká nepríjemná návšteva aj pokuty
30. júla 2026
Finančná správa
Finančná správa potvrdila ďalšie masívne kontroly. Slovákom nazerá aj do bankových účtov, pokuty nie sú nízke
31. júla 2026
Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD)
Štát skúša na Slovákoch tvrdé listy. Jedna zmena ich prinútila vrátiť stovky eur
29. júla 2026

Najnovšie články

  • Koniec Tesco na Slovensku a v Česku? Sieť chcú predať. Osud predajní závisí od toho, kto ich kúpi
  • Bankomaty znižujú limit na výber hotovosti o 50 %. Čo treba spraviť, ak potrebujete väčšiu sumu?
  • Máte slabší PC? Nevadí. Microsoft má pre vás výbornú správu
  • Skutočne Sony zakáže hry na diskoch? Už definitívne vieme, čo sa stane v roku 2028
  • Používate Google Maps? Tu je dôvod, prečo čas príchodu priebežne mení farbu (ako to funguje)

Bude sa vám páčiť

Falošné QR kódy

Na čerpacích staniciach sa objavili falošné QR kódy. Ľudia namiesto benzínu posielajú peniaze na Ukrajinu

29. júla 2026
Pozemný robot, Ukrajina

Keď ich Rusi zbadali, vzdali sa. Ukrajina na front nasadila 25 000 pozemných robotov

27. júla 2026
Monitor

Máte takýto monitor? Do Windowsu vám potichu inštaluje aplikáciu s reklamami (čo robiť)

20. júla 2026
Alza, LG TV

Alza nemá zábrany. 85″ LG televízor zlacnila o 800 €. Zadarmo vám k nemu pribalí 3 mesiace JOJ TV

17. júla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.