TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Facebook sa mení na Meta. Je tu však jeden „malý“ háčik
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Facebook sa mení na Meta. Je tu však jeden „malý“ háčik

Posledná aktualizácia: 3. novembra 2021 8:45
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 3. novembra 2021
Zdieľať
2 min
Zdieľať

Mark Zuckerberg pár dní dozadu potvrdil dovtedajšie špekulácie o zmene názvu spoločnosti. Hoci sociálna sieť stále ostáva známa ako Facebook, samotná spoločnosť bude po novom známa ako Meta. Takáto zmena však svetového giganta nevyjde lacno.

Zmena názvu nielenže nestačí na odvrátenie pozornosti médií od škandálov, ale taktiež možno povedie k nemalému sporu. S kým? Jedna spoločnosť s názvom Meta už totiž existuje. Konkrétne je reč o arizonskej firme Meta PCs, ktorá si ochrannú známku na názov Meta podala ešte v auguste.

Zdroj: TMZ

Zack Shutt, spoluzakladateľ Meta PCs pre denník The Guardian uviedol, že spoločnosť bola do obchodného registra zapísaná v novembri 2020. Ochrannú známku tak podala po necelom roku svojej podnikateľskej činnosti. Kľúčovým faktom je však to, že v období podania nikto netušil, že sa Facebook plánuje premenovať na Meta. Veľkolepé odhalenie zo strany Marka Zuckerberga prišlo len minulý štvrtok.

Facebook a MetaPCs tak zrejme budú musieť spoločnými silami nájsť riešenie výhodné pre obidve strany. Zack Shutt však deklaruje, že sa názvu nevzdá za menej ako 20 miliónov dolárov (17,3 milióna eur), informuje server TechSpot.

Podľa zdrojov publikácie TMZ sa má Facebook domnievať, že má všetky potrebné práva na získanie predmetného názvu, pričom sa údajne odvoláva na skutočnosť, že žiadosť podaná zo strany Meta PCs doposiaľ nebola schválená.

A samozrejme, keďže je reč o svetoznámej firme s miliardovými tržbami, má k dispozícii niekoľko cestičiek, ktoré môže v prípade zlyhania iných plánov využiť. Môže napríklad o ochrannú známku zažiadať v inej krajine a použiť dátum podania v Spojených štátoch amerických.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Nekomentované Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

Peniaze, štát, životné minimum, euromince, hotovosť, zdražovanie, štát, konsolidácia, poplatky, DPH, sirotský dôchodok
Štát prekvapil. Ľuďom už ponúka od 200 do 1 500 eur. Príspevok vyplatí raz ročne
26. apríla 2026
Peniaze, euro, bankovky, mince, banky, štát
Štát schválil zmenu: Jednej skupine mesačne pošle vyše 1 200 eur
26. apríla 2026
Samsung Galaxy A57
Zdražovanie ako jediné východisko: Telefóny Samsungu môžu po prvýkrát v histórii skončiť v strate
25. apríla 2026
Wi-Fi router
Štát radí tým, ktorí chcú ušetriť, aby si vypli Wi-Fi routery
25. apríla 2026

Najnovšie články

  • Štát sa chystá Slovákom zobrať niečo, na čo boli zvyknutí 20 rokov. Nový zákon nepoteší nikoho
  • Máte nový iPhone? Nenechajte ho vybiť do nuly. Hrozí, že ho už nezapnete
  • MacBook Ultra: Apple uvedie notebook s dotykovým displejom. Lacný nebude (+ dátum)
  • Finančná správa odštartovala prísne kontroly. Zaujímajú ju účty, vysoké pokuty si pochvaľuje
  • Kupujete smartfón kvôli výkonu? Mnohí úplne zbytočne vyhadzujú peniaze, nevedia správne čítať parametre (NÁVOD)

Bude sa vám páčiť

Umelá inteligencia, AI

Meta aj Microsoft prepúšťajú vo veľkom: Ľudí už netreba, prácu za nich spraví AI

25. apríla 2026
Messenger

Messenger, ako ho mnohí poznajú, končí: Meta tlačí ľudí k Facebooku

20. apríla 2026
Instagram

Instagram dostane predplatné, Facebook a WhatsApp budú nasledovať. Poznáme približnú cenu

31. marca 2026
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg chce vytvoriť AI, ktorá nás bude poznať lepšie ako vlastní rodičia. Považuje to za nutný ďalší krok

23. marca 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?