TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Google vylepšuje Fast Pair, rýchlejšie pripájanie k Bluetooth zariadeniam
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Google vylepšuje Fast Pair, rýchlejšie pripájanie k Bluetooth zariadeniam

28. novembra 2018 13:38
Marek Urban
Pulikované 28. novembra 2018
Zdieľať
1 min
Zdieľať

Fast Pair je pomerne nenápadnou funkcionalitou, ktorá bola uvedená do služby asi pred jedným rokom na smartfónoch s OS Android 6.0 a vyšším. Vďaka tejto funkcii sa smartfón dokáže spojiť s kompatibilným zariadením rýchlejšie a jednoduchšie.

Google si ale pripravil aktualizáciu, ktorá Fast Pair vylepšuje. Na smartfóne stačí aktivovať Bluetooth a na zariadení, ktoré chceme pripojiť, spustiť režim párovania. Často pre túto funkciu slúži jedno vyhradené hardvérové tlačidlo. Napr. pri prenosných reproduktoroch.

V okamihu sa v smartfóne objaví notifikácia s vysokou prioritou aj s informáciou o zariadení, ktoré sa chce pripojiť. Stačí na notifikáciu ťuknúť a hotovo. Zariadenie je pripojené, no zároveň si ho po novom zapamätajú všetky zariadenia, ktoré zdieľajú totožný účet Google.

Slúchadlá tak stačí spárovať raz a používať ich môžete so smartfónom, tabletom a od budúceho roka aj s Chromebookom.

fast pair

Problém tkvie inde. Nie je na trhu zase tak veľa Bluetooth príslušenstva, ktoré je s funkciou Fast Pair kompatibilné. Kúpiť si môžete slúchadlá Pixel Buds alebo poprípade také Libratone Q Adapt.

Google však oslovil na spoluprácu desiatky výrobcov Bluetooth produktov, ktorí vybavia svoje budúce zariadenia kompatibilitou s funkciou Fast Pair. Ide napr. o Anker, Bose, Jaybird a ďalších.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Nekomentované Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Bude sa vám páčiť

AI, umelá inteligencia, deepfake, kybernetická hrozba

Umelá inteligencia má pri vojnových konfliktoch tendenciu tlačiť na jadrové útoky

27. februára 2026
Nano Banana 2

Google predstavil Nano Banana 2. Dokáže generovať 4K obrázky, je rýchlejší a dostupný pre všetkých

27. februára 2026
Putin, Google, Rusko

Rusko uložilo Googlu pokutu 1,2 kvintilióna dolárov. Je to miliónkrát viac, než celá svetová ekonomika dokopy

25. februára 2026

Google Chrome opravuje 3 kritické bezpečnostné chyby. S aktualizáciou neváhajte

25. februára 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?